Kızlık Zarı

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajina zaman içerisinde farklı nedenler yüzünden genişleyebilmektedir. Doğum, belli rahatsızlıklar ve sık cinsel ilişkiye girmek sorunun ortaya çıkmasının ana nedenlerinden biridir. Ancak ameliyatlarla birlikte daraltma işlemleri yapılabilmektedir. Bu operasyonlar da bu tip bir işlemi düşünen kadınlar tarafından merak edilmektedir. Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır aynı zamanda sonrasındaki acı hissiyatı açısından da merakla incelenmektedir. Peki, gerçek manada vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır veyahut operasyonlarda hangi yöntemler kullanılmaktadır?

Lazerle Vajina Daraltma

Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır artık lazerle vajina daraltma şeklinde yanıt alabilmektedir. Kesi yapılarak ameliyat olmak istemenler için lazerle vajina daraltma en iyi çözüm önerilerinden biridir. Üstelik vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır içeriklerinde bahsedilecek olan anestezi türleri lazer operasyonlarında geçerli değildir. Lazer ışınları doğrudan vajina içerisine gönderilmektedir. Lazerle vajina daraltma işleminde amaç vajina içerisinin yeni bir yapılanma geçirmesidir. Kan akışının hızlanması ile başlayan yapılanma süreci boyunca vajinada istenen daralma gerçekleşebilmektedir. Üstelik lazerle vajina daraltma işlemleri zannedildiği gibi zorlu da değildir. Fakat lazerle vajina daraltma herkes için uygun olmadığından öncesinde muayene olunması şarttır.

İlginizi çekebilir: Vajina Daralması Nedir? Nedenler ve Tedavisi?

Vajina Daraltma Ameliyatı

Bu operasyonun kesin sonuçlar vermesinden ötürü ilgi uyandırmaktadır. Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır ise kişiye göre değişim göstermektedir. Ancak geniş çaplı bir operasyonun maksimum 2 saat sürdüğü bilinmektedir. Bu konuda vajina içerisinde minimum 2 cm’den başlayarak daraltmaların gerçekleşmesi olarak yanıt verilebilmektedir. Artık vajina daraltma ameliyatında teknikler geliştiği için iyileşme süreci de kısa uzun değildir. Vajina daraltma ameliyatı olanlar kısa sürede günlük yaşamlarına dönebilmektedir. Vajina daraltma ameliyatı sonrasında cinsel ilişki için ise 4-6 hafta beklenmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kızlık Zarı Çeşitleri Nelerdir?

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır içerikleri ile ameliyat kararı verenlerin fiyatlar konusu da meraklarını cezbetmektedir. Öncelikle vajina daraltma ameliyatı fiyatlarının net rakamları bulunmamaktadır. Çünkü lazerle vajina daraltma ya da cerrahi müdahaleler farklı hesapların yapılmasına yol açmaktadır. Üstelik vajina daraltma ameliyatı fiyatlarında ameliyatların veya lazerle vajina daraltmanın nerede yapıldığı da etkilidir. Kişiler operasyonlar için lüks merkezleri tercih ettiklerinde vajina daraltma ameliyatı fiyatları da otomatik olarak artmaktadır. Bu alanda farklı merkezlerle görüşülerek fiyat alınması en doğru seçeneklerdendir.

Devlet Hastanelerinde Vajina Daraltma

Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır konusunda da bahsedildiği gibi operasyonun farklı nedenleri ulunmaktadır. Ancak var olan nedenler kadınların hayatlarını riske edecek unsurlar içermemektedir. Bu neden yüzünden devlet hastanelerinde vajina daraltma ya da buna bağlı estetik işlemlerin yapılmadığı bilinmektedir. Devlet hastanelerinde vajina daraltma konusu hakkında farklı çalışmaların henüz proje aşamasında olduğu da gelen veriler arasındadır. Henüz olmamasına karşın ilerleyen zamanlarda devlet hastanelerinde vajina daraltma tarzında operasyonların yapılma ihtimali de yok değildir.

Limonla Vajina Daraltma Mümkün Mü?

Vajina konusunda sıkıntı duyan kadınlar vajinalarının daralması için pek çok farklı yöntem dememektedir. Doğal yöntemler başlığı altında var olan yöntemlerden biri de limondur. Bu konuda uzmanlara danışmak istemeyen kadınlar limonla vajina daraltma mümkün mü konusunu merak etmektedir. Peki, gerçek manada limonla vajina daraltma mümkün mü? Vajina daraltmaları medikal müdahalelerle gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra her kadında genişleme oranı aynı olmadığından teknikler de değişim gösterebilmektedir. Bahsedildiği üzere limonla vajina daraltma mümkün mü içerikleri de pek olumlu yanıtlar alınmamasına yol açmaktadır. Üstelik böyle işlemlerin yanlış şekilde uygulanması sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir.

Göz atabilirsiniz: Vajinal Akıntı Nedir? Vajinal Akıntı Neden Olur?

İlginizi Çekebilir:  Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı?

Vajina Daraltma Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Vajinaların daralması için vajina içindeki kasların çalıştırılması önerilen yöntemlerden biridir. Vajina daraltma egzersizleri nasıl yapılır bilen kadınlar için bu tür egzersizlerin yapılması da kolaydır. Kadınlar öncelikle vajinalarını sıkıp bırakmalıdır. Vajina daraltma egzersizleri nasıl yapılır konusunda en basit yanıt bu egzersizdir. Sıkıp bırakma işlemi gün içerisinde iki ya da üç kez yapılabilmektedir. Tekrarlarda duruma göre on kereden üç set şeklinde hareket edilmesi mümkündür. Vajina daraltma egzersizleri nasıl yapılır konusunda parmak yardımı ile egzersizlerin yapılma yöntemi de bulunmaktadır. Bu yöntemde sırt üstü yatılarak parmak vajinaya sokulmaktadır. Nefes kontrolü ve yine vajina sıkma oranı egzersizin başarı oranını artırmaktadır.


Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı