Tüp Bebek

Tüp Bebek Nedir? Embriyo Nedir?

Her yeni evli çift belirli planları yaptıktan sonra bir bebek sahibi olmak ister. Ama her zaman işler yolunda gitmeyebilir. Kimi kadınlar doğal yollarla kısa süre içerisinde hamile kalırken kimi kadınlar için bu süreç daha uzun sürebilir. Bebek sahibi olamamak kimi zaman kadından kaynaklı kimi zaman da erkekten kaynaklı olabiliyor. Aynı zamanda bebek sahibi olamama durumu ilişkiyi oldukça kötü yönde etkileyebiliyor. Bu nedenle çiftler sıklıkla tüp bebek yöntemine başvuruyor.

Günümüzün en büyük sorunlarından alkol, sigara, stres, sağlıksız beslenme çocuk sahibi olamama da en büyük etkenlerdendir. Bunların dışında daha önce yaşanmış sağlık sorunları da çocuk sahibi olmayı güçleştirebiliyor.  Bebek sahibi olmak isteyip bir türlü hamile kalamayan kadınlar için yüzyıllar önce çok çeşitli bitkisel yöntemler uygulanmıştır. Şimdi ise teknoloji ve bilimin sayesinde daha etkili ve sonuç yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerin başında tüp bebek yöntemi geliyor. Çevrenizde de mutlaka bu bebek edinme yöntemi ile hamile kalan birçok kadın görmüşsünüzdür.

  • Peki bu şekilde hamile kalmak ne kadar doğru ?
  • Yan etkileri var mı ?
  • Tedavi süreci nasıl ilerliyor ?
  • Kimler tüp bebek tedavisine uygun ?
  • Tedaviye başlamak için ideal yaş ve kilo nedir ?
  • Hamile kalmayı düşünmeden önce ne gibi hazırlıklar yapmak lazım ?
  • Kıbrıs tüp bebek merkezleri?
  • Tüp bebek mi yoksa aşılama mı?

Embriyo nedir?

İnternet sitemiz tüm bu soruların ve aklınıza takılan diğer soruların cevaplarını bulabilmeniz için kurulmuştur. Sizler için uzman doktorlarla görüşüp en kolay , zahmetsiz ve maliyeti düşük hamile kalma yöntemlerini araştırıp sitemizde yayınlayacağız. Aynı zamanda KKTC fiyatlarını ve konaklama imkanlarını da sitemizde bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Embriyo Nedir? Dondurulmuş Embriyo

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı