Tüp Bebek

Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek fiyatları konusunu belirleyen birçok kriter bulunmaktadır. Bu kriterle özellikle günümüzde tüp bebek merkezlerinin sayısının bin gibi ciddi bir rakamın üzerinden olmasından dolayıdır.  Artık bir ticaret şekline gelen ve çoğu merdiven altı kuruluş diye tabir edilen yerlerde sağlık riske atılarak sırf para amaçlı işlemler yapılmaktadır. Bu tür yerler size düşük fiyatlar sunabilir fakat kesinlikle itibar etmemeniz gerekir.

2019 yılı itibari ile tüp bebek fiyatları en az 8 bin TL en çok 40 bin TL civarındadır. Bu iki fiyat arasındaki değişim ise uzman seçimine, merkez seçimine, seçilen merkezin teknolojik yapısına, uygulanacak olan tedavinin şekline bağlı olarak değişmektedir.

Eğer anne adayına yapılacak olan protokol uzun ise fiyat artmaktadır. Genellikle tüp bebek fiyatı iyi bir uzman seçimi ile 20 bin TL civarındadır. Fiyat içerisinde genellikle ilaç parası, ilk muayene, yumurta toplama, embriyo transferi gibi ücretler bulunmaktadır. Her kurum size bunlara göre toplu bir fiyat vermektedir. Düşük fiyat çıkaranlar size neyleri dahil edip etmediğini belirtmelidir. Aksi halde tedaviniz düşündüğünüzden daha pahalıya patlayacaktır.

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Fiyatları

Kıbrıs artık bu konuda sürekli gelişen bir merkez olmuştur. Kıbrıs’ta birçok kurum tüp bebek, donasyon gibi konularda hizmet vermektedir.  Kıbrıs maliyetleri Türkiye’ye göre biraz daha fazla olabilir. Kıbrıs’ta tüp bebek fiyatı tedaviye ulaşım ve konaklama masrafları da dahil olduğu için yüksektir. Bu ek fiyatta yaklaşık olarak 2-3 bin TL arasında değişmektedir.  Tabi ki bu fiyat Kıbrıs’ta kalacağınız konaklayacağınız gün sayısına göre de değişebilir. Normal şartlarda 3-5 gün kalmanız gerekir. Ama bazen transferden sonra istirahat etmeniz gerekebilir. Buda konaklama zamanınızı arttırabilir.

Ayrıca özel kuruluşlarda tüp bebek tedavisi uygulamalarına devlet desteği bulunmamaktadır.  Özel sigortanız var ise karşılanma yapılır. Bunun dışında genelde bu ücretlerin tamamını kendiniz ödemeniz gerekmektedir. Devlette tedavi yapmak istiyorsanız belli koşulları yerine getirmeniz gerekir. Devlet tüp bebek konusunda sınırlı sayıda deneme yapmaktadır.

İlginizi çekebilir: Tüp Bebek Merkezleri Hangi İllerde Var?

Kısacası tedavi için kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü fiyat kriterlere çiftlerin sağlık durumlarına göre değişim göstermektedir.  Fiyat araştırması yaparken çok düşük bütçeli fiyat veren kurumlara itibar etmeyiniz. Çünkü sadece tedavide kullanılan ilaçlar 3-4 bin TL civarındadır.

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı