Genel Sağlık

Şiddetli Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Şiddetli karın ağrısının oluşmasında birçok sebepler vardır. Özellikle karın ağrıları çocuklarda ve yetişkinlerde meydana gelir. Bu durumların oluşmasında bağırsak sisteminin düzensiz bir şekilde çalışması etkili olur.  Karın ağrısı ile karşı karşıya kalan kişiler muhakkak bir hekime başvurarak tedavi aşamalarına başlamaları gerekir.

Şiddetli Karın Ağrısının Tanımı

Şiddetli karın ağrısının oluşmasında birçok sebepler vardır. Bu sebepler kişinin vücut fonksiyonlarına göre değişkenlik gösterir. Yani her insanın karın ağrımasının sebepleri oldukça farklıdır.  Özellikle karın ağrıları çocuklarda görülür. Bu da çocukların düzensiz bir şekilde beslenmelerinden kaynaklanmalıdır.

Aynı zamanda ishal veya kabızlık gibi durumların meydana gelmesi sonucunda da karında şiddetli ağrılar görülür. Bununla birlikte adet dönemlerinde de ağrılar görülür. Ayrıca çok aşırı derecede acı yenilmesi durumunda da karında ağrılar meydana gelir. Bu tür olumsuz durumların ortaya çıkması sonucunda doktora giderek gerekli ilaçların alınması gerekir.

Şiddetli Karın Ağrısında Tedavi Yolları

Şiddetli karın ağrısının iyileştirilmesinde uygulanması gereken yöntemler vardır. Bu yöntemler sayesinde kısa sürede ağrılar yok olur. Aşağıda karın ağrısının iyileşmesinde yapılması gerekenler sırasıyla anlatılmaktadır:

 • Özellikle yaş veya kuru naneyi bir limonla birlikte kaynatıp içilmesi sonucunda karın ağrıları hemen geçer.
 • Bunun dışında bir suyun içerisine elma sirkesi ve balın karıştırılıp içilmesi durumunda da karında meydana gelen şiddetli sancılar ve ağrılar hemen ortadan yok olur.
 • Aynı zamanda pekmezi su ile birlikte karıştırıp içmeniz sonucunda da karnınızdaki ağrılar geçmiş olur.
 • Bunun haricinde papatya çayı da karın ağrısının geçmesinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda papatya çayının sakinleştirici bir özelliği de bulunmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Diyabet Nedir? Tipleri ve Belirtileri Nelerdir?

Yukarıda verilen işlemlerin yapılmasından sonra karnınızda meydana gelen ağrıların hepsi bir anda geçer ve hiçbir şekilde bir daha karnınızda ağrı hissetmezsiniz.

Şiddetli Karın Ağrısı Uzman Doktor

Şiddetli karın ağrısının meydana gelmesi durumunda işinde uzman olan doktorlara gidilmesi gerekir. Bu sayede gerekli tetkiklerin yapılmasından sonra karındaki ağrılar için tedaviler uygulanmaya başlanır. Özellikle bazı durumların meydana gelmesi durumunda hemen doktora gitmeniz gerekir. Bu durumlar aşağıda şu şekilde verilmektedir:

 • Karındaki ağrının hiçbir koşulda geçmemiş olması durumunda hemen doktora gidilmelidir.
 • Bunun dışında karındaki ağrı yüzünden bayılmalar oluyorsa, hemen doktora başvurulmalıdır.
 • Aynı zamanda karın ağrısının sonucunda kusma, ateş veya kanama oluşuyorsa, direkt hastaneye gidilmelidir.
 • Bunun yanı sıra karın bölgesinde şişmelerin olması durumunda da doktora gidilmelidir.
 • Ayrıca tuvalet dışkısında kanın gelmesi durumunda da doktora gidilmelidir.

Yukarıda verilen durumların oluşmasından sonra acele bir şekilde hemen doktora gidilmelidir. Bu sayede gerekli tanılar hemen koyularak tedavilere başlanabilir.

Şiddetli Karın Ağrısı Sebepleri

Şiddetli bir şekilde karnın ağrıması durumunda bazı etkiler ortaya çıkar. Bu etkiler sonucunda doktora gidilerek gerekli tedaviler yapılır. Aşağıda karın ağrısının oluşmasına neden olan durumlar detaylı bir şekilde açıklanmaktadır:

 • Karın ağrısının oluşmasına vücutta meydana gelen kramplar neden olabilir.
 • Bunun dışında vücuttaki kaslarda veya kemiklerde gerilmeler ya da kasılmalar olduğu zaman da karın ağrısı oluşabilir.
 • Aynı zamanda sistit veya idrar yollarında meydana gelen rahatsızlıklar da karın ağrılarına sebebiyet verebilir.
 • Bunun dışında dış gebelik durumlarında da karnın ağrıması mümkündür.
 • Ayrıca kabızlık veya ishal gibi sorunların ortaya çıkması durumunda da karın ağrıları oluşabilir.
 • Bunun yanı sıra kadınların yumurtalık kistlerinin oluşması durumunda da karınlarında ağrılar meydana gelebilir.

Yukarıda verilen sebepler doğrultusunda karın ağrıları sıklıkla görülür. Bu gibi olumsuz durumların meydana gelmesinden hemen sonra en iyi doktora giderek gerekli tedavilerin yapılması gerekir. Böylece karın ağrılarına kesin çözümler bulunmuş olur.

İlginizi Çekebilir:  Keçi Sütü ve Keçi Peynirinin Faydaları

Ayrıca karın gaz ağrısı çözümlerine bakabilirsiniz.

Şiddetli Karın Ağrısı Limon Suyu Tedavisi

Şiddetli karın ağrılarında limon suyunun kullanılması oldukça önemlidir.  Limon suyu ile yapılan uygulama ile karında meydana gelen ağrılar tamamen iyileşir. Aşağıda limon suyu kullanılarak karında meydana gelen ağrıların nasıl iyileştirileceği detaylı bir şekilde anlatılmaktadır:

 • İlk olarak bir limonu alın ve onu yarıya kesin.
 • Daha sonra bir suyun içerisine limonun yarısını sıkın.
 • Su ve limon tuzunu karıştırdıktan sonra günde her gün düzenli bir şekilde bu limonlu suyu içmeniz gerekir.
 • İstenilen şekilde uygulanan yöntem ile bağırsaklarınızda meydana gelen sorunlar ortadan kalkar ve karın ağrıları son bulur.

Yukarıda verilen adımların en ince ayrıntısına kadar yapılması gerekir. Bu sayede karın ağrılarına son verilerek vücut daha sağlıklı bir şekilde çalıştırılır.

Şiddetli Karın Ağrısında Ballı Su Kullanılması

Şiddetli karın ağrılarının iyileştirilmesinde ballı suyun etkisi oldukça büyüktür. Ballı suyun nasıl hazırlanması gerektiğini iyi bir şekilde öğrendikten sonra karışımı içerek karın ağrılarınızı geçirebilirsiniz. Aşağıda karın ağrısının geçirilmesinde ballı suyun hazırlanışı ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır:

 • İlk olarak bir bardak ılık su alın.
 • Ilık suyu aldıktan sonra içerisine bal ekleyin.
 • Daha sonra bu karışımı iyice karıştırın.
 • Karıştırma işleminin yapılmasından sonra bu karışımın günde iki defa içilmesi gerekir. Yani hem sabah hem de akşam ballı su içildikten sonra karın ağrısının ortadan kalktığı görülür.

Yukarıda verilen adımların sırasıyla uygulanmasından sonra doğal yöntemlerle karın ağrınızı geçirme imkanına sahip olursunuz. Böylece kısa sürede karnınızda meydana gelen ağrılar komple geçmiş olur.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Geri bildirim: 3 Aylık Bebeğin Karın Ağrısı Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler Var Mı?
 2. Geri bildirim: Baş Ağrısı Neden Olur, Nasıl Geçer, Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı