Genel Sağlık

Sağlıklı ve Doğal Bir Burun İçin Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği, diğer bir adıyla rinoplasti sanıldığının aksine sadece estetik kaygılar ile yapılmaz. Diğer tüm ameliyatlarda olduğu gibi temel amaç kişilerin burun fonksiyonlarının iyileştirilmesi ve buna bağlı olarak görünümünde düzeltilmesidir. Burun estetiği yaptırmadan önce hastaların ameliyat sonrasında çok daha sağlıklı bir şekilde burun fonksiyonlarını yerine getirmeleri ve beklentileri doğrultusunda görünüm değiştirilmesi sağlanır.

Sağlıklı ve tamamen doğal bir görünüme sahip buruna sahip olmak isteyen herkes için estetik uzmanlarımız tarafından ameliyatlar gerçekleştirilmektedir. Estetik burun ameliyatlarında genellikle kemerli burun veya burun ucunun şeklinin değiştirilmesi ile küçültme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Burun Estetiği Yaptırmaya Ne Zaman Karar Verilir?

Burun estetiği ameliyatı olmanıza karar verecek kişi doktorunuzdur. Rahatsızlığınızı dile getirerek burun estetiği ile hem bu rahatsızlıkların ortadan kaldırılması hem de diğer sağlık problemlerinin önüne geçilmesi sağlanır. Kocaeli burun estetiği merkezi olarak uzman kadromuz ile hastalarımızın tüm ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamaya devam ediyoruz.

Nefes alıp vermede burnun işlevsel olarak görevini yerine getirmemesi, doğuştan veya sonradan travmalara bağlı olarak gelişen şekil bozukluklarının ortadan kaldırılması için uzman doktorlarımız tarafından yapılacak muayenenin ardından ameliyat kararı verilir.

Kimler Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Olabilir?

Genel anlamda her yaş grubundan insan burun ameliyatı olabilir. Ancak estetik manada kişilerin rinoplasti ameliyatı olmaya karar vermeleri için yetişkin olmaları istenmektedir. Burun estetiği:

  • Burun kemerlerinin ve burun ucunun şeklinin değiştirilmesi.
  • Burun deliklerinin küçültülmesi veya büyütülmesi.
  • Kırmadan ve iz bırakmadan estetiğin gerçekleştirilmesi.
  • Burun kökü ve alın ile burun ucu ve dudak arası açıların değişmesi.
  • Solunumu olumsuz etkileyen polip, burun etleri, sinüzit gibi sorunlar vb.

Birçok farklı unsurun ortaya çıkmasına bağlı olarak yapılabilir. Bu tip sorunlara sahipseniz ve çok daha güzel bir görüneme sahip aynı zamanda nefes alışınızı daha etkili hale getirecek burunlara kavuşmak için sağlık merkezimizle görüşebilirsiniz.

İz bırakmadan ve kırmadan burun estetiği ameliyatı olarak sizlerde beklentilerinize göre en iyi burun yapısına kavuşabilirsiniz. Burun estetiği operasyonu için başvuracak kişilerin gelişimlerini tam olarak sağlamış ve 18 yaşından büyük kişiler olmaları gerekir.

Rinoplasti (Burun Estetiği) Operasyonu İçin En Doğru Adres!

Kocaeli’de burun estetiği operasyonu olmak isteyenler için en doğru adres olarak yıllardır uzman kadromuz ve gelişmiş ameliyat altyapımız ile hizmet sunmaya devam ediyoruz. Burun estetiği öncesi gerekli test ve muayenelerin ardında beklentilerinize göre uzman doktorumuz tarafından sizin için en uygun ameliyat yöntemi uygulanacaktır.

Kapalı rinoplasti yöntemi kullanılarak herhangi bir iz kalmadan gerçekleştirilecek ameliyat ile burun yapısının değiştirilmesi sağlanır. Kıkırdak, kemik ve yumuşak dokuya yeni baştan şekil verilerek yıllardır hayalini kurduğunuz burun yapısına kavuşabilirsiniz.

Burun Estetiği İyileşme Süreci ve Maliyeti

Burun estetiği ameliyatı kapsamında kullanılan yöntemlere ve hasta durumuna göre iyileşme süreleri de değişiklik gösterecektir. Genel olarak ameliyat sonrasında ilk günlerde şişlik ve ödem gibi problemler görülebilir. Yaklaşık bir hafta içinde burun üzerinde yer alan atel ve bantlar sökülür. Ortalama 7 – 10 gün içinde hastaların iyileşme sürecine bakılarak yeniden normal hayata dönmesi mümkündür. Tamamen iyileşme ise 2 – 3 ay arasında bir süreci içinde kapsayacaktır.

Alanında uzman hekimlerimiz tarafından en iyi kliniklerde gerçekleştirilen rinoplasti ameliyatında hasta beklentilerine göre en iyi sonuçlar elde edilir. Kocaeli burun estetiği fiyatları arasında hem uygun fiyat avantajları hem de başarılı sonuçları ile estetik merkezimizi tercih ederek hayalinizdeki buruna en kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı