Saç Bakımı

Protez Saç Yaptırmak Ne Kadar Sürer?

Protez saç; belirli adımlardan geçilerek yapılan bir işlem sonucu ortaya çıkar. Protez saç yaptırmak istemeniz halinde; saç analiziniz, kafa analiziniz, saçınızın hangi bölgelerde sorun gösterdiği, yüz tipiniz  ve alın bölgeniz incelenmelidir. Bu detaylara dikkat edilmemesi durumunda yaptıracağınız protez sağlıklı bir protez olmaz. Analizlerin ardından; protez için gerekli malzemeler seçilir, protezin işlemesi yapılır, kişinin sentetik ya da doğal saç isteme durumuna göre uygun bir materyal seçilir ve protez üzerine uygulanır. Genel olarak bu adımlar kişiler için fazla gelse de aslında hızlı bir şekilde saç protezi uygulaması yaptırmak mümkündür. Birçok kişi protez saç yaptırmak ne kadar sürer diye merak etmektedir. Saç protezi yaptırmak uzun süren bir işlem değildir. Profesyonel bir ekiple yapılması durumunda çok hızlı bir şekilde sonuç alınabilir.

İlginizi çekebilir: Kadın Protez Saç Örnekleri – Kadınlarda Protez Ömrü

Protez Saç Ne Kadar Zamanda Yapılır?

Kişilerin merak ettiği protez saç yaptırmak ne kadar sürer sorusunun cevabı aslında korkulduğu gibi ayları günleri almaz. Birçok kişi saç protezi işleminin uzun sürdüğünü düşünse de günler içerisinde saç protezi yaptırmak mümkündür. Saç protezi bütün tahliller yapıldıktan sonra 2 gün içerisinde hızlı bir şekilde teslim edilebilir. İş yerinin yoğunluğuna göre bu işlem maksimum 1 hafta sürer. Kişilerin saç protezini denemesi ve onaylaması ardından hızlı bir şekilde saç protezi kişinin kafasına yerleştirilir ve o andan itibaren protezin rahat bir şekilde kullanılması mümkündür.  

Göz atabilirsiniz: Erkek Protez Saç Örnekleri – En Güzel Protezler

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı