Saç Bakımı

Protez Saç Normal Saç Ekimine Göre Daha Kolay Yapılır

Protez Saç Normal Saç Ekimine Göre Daha Kolay Yapılır. Protez uygulaması; birçok bakımdan, saç ekme işleminden çok daha kolay uygulanır. Saç ekimi; uzun bir süreç içerisinde gerçekleşir. İyileşme süreci de oldukça uzundur. Saç ekme işleminden önce büyün saçların kesilmesi gerekir. Kişinin kafasında saç ekiminin gerçekleştiği yerler net bir şekilde gözlemlenmektedir. Kafanın bu süreç içerisinde korunması, yatma şekli son derece önemlidir aksi halde ekilen saçlar zarar görülebilir. Saç ekme işleminde kullanılan kökler kişilerin kendi vücudundan alındığı için çok fazla değildir. Genel olarak ensedeki saçlar kullanılır. Ensedeki saç yoğunluğunuza göre saç ekimi gerçekleştirilir.

Göz atabilirsiniz: Protez Saç Kullanan Ünlü Kişiler

İşlemden sonra saçların tutunması için beklenir ve bu süreç içerisinde çok iyi bakılsa dahi saç dökülecektir. Bunun yanı sıra iyi bakmamanız durumunda bütün saçları kaybedebilirsiniz. Belirli bir süre duş almamanız gerekir. Bu durumlar işlemin doğru uygulandığının varsayılması halinde ortaya çıkacaktır. Saç ekiminin kötü yapılması durumunda sadece boşuna acı çekmiş olma durumunuz dahi söz konusudur.

Uygulamanın Genel Avantajları

Protez saç uygulaması ağrısızdır. Kolay bir şekilde yapılır. 1 2 gün içerisinde işlemin tamamlanması mümkündür. Belirli süreçler içerisinde; kademe kademe saç yoğunluğunu arttırmanız halinde çevrenizdekiler değişime alışır ve sizin protezli saç kullandığınızı dahi anlamaz. İsterseniz direkt olarak istediğiniz yoğunlukta bir saç uygulaması yapabilirsiniz. Uygulaması kolay bir yöntem olduğu için protez saç normal saç ekimine göre daha kolay yapılır. Sonuç işlem sonucunda garantilidir, istediğiniz yoğunluk ve doğallıkta saç ekimi gerçekleştirilir. Sentetik ya da doğal saç seçimleri ile protez uygulaması seçmeniz mümkündür.

İlginizi çekebilir: Protez Saç Ne Kadar Dayanır? Protez Dayanıklılığı

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı