Saç Bakımı

Protez Saç Merkezi İstanbul

Protez saç; kişilerin kısmi kelleşme yaşaması durumunda ya da saç kayıplarına maruz kalmaları halinde, uzman kişiler tarafından tasarlanan bir ünite olarak ele alınır. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi protez saç merkezi İstanbul tarafından alınabilir ancak genel anlamda protez saçtan bahsetmek gerekirse; alt yapısı tüldür. Tamamen el işçiliği ile üretilen ve saçların tığlar ile işlendiği bir yöntem ile meydana getirilir. Her kişi için farklı bir şekilde tasarlanır yani peruk mantığından uzaktır. Doğal saç ile yapılan bir protezin; boyanması, fönlenmesi ve yıkanması sorun değildir. Özel olarak oluşturulan protezler kişilerin rahat bir şekilde saçlarını taramasına ve şekil vermesine yani doğal saçları gibi kullanabilmesine yardımcı olur.

Kişiler Neden Protez Saç Kullanmalı?

Birçok kişi saç ektiriyor, saç nakli yaptırıyor ancak işlem sonucunda istedikleri görüntüyü elde edemiyorlar. Çoğu zaman yanlış doktor uygulamaları doğallıktan uzak olan saç ekimlerine neden olabiliyor ya da ekilen saçlar tutmuyor ve kişi boşuna para vermiş oluyor. Ancak protez saç merkezi İstanbul söz konusu olduğu zaman kişilerin istediği görüntüyü elde etmesi her zaman garantili. Saçınıza uygun yoğunlukta ve sizin istediğiniz gibi tasarlanan protezleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Duş aldığınızda, şekillendirdiğinizde bir sorun yaşamazsınız. Saçlarınız ile ilgili sonucu hızlı bir şekilde görürsünüz. Saç ektirme kadar yüklü bir para vermez ancak kaliteli bir sonuç elde edersiniz.

Göz atabilirsiniz: Protez Saç Yaptırmak Ne Kadar Sürer?

Protez Saçı Kimler Kullanabilir?

Saç protezi ile ilgili detaylı bilgileri protez saç merkezi İstanbul sayesinde geniş çaplı olarak öğrenmeniz mümkün. Saçınız tamamen dökülmüş olabilir, seyrek bir saç yapınız olabilir, saçınızın bir bölümünü kaybetmiş olabilirsiniz; her durumda protez saç merkezinden yardım ve fikir almanız mümkün. Genel olarak protez saçların erkekler için olduğu yönünde bir kanı var ancak kadınların da protez saç kullanmaları son derece mümkün. Genç ve yaşlı ayırt etmeksizin herkesin protez saç kullanma imkanı var. Kişinin motivasyonu üzerinde bu uygulama oldukça etkili. Özellikle kişilerin kemoterapi ve radyoterapi alması durumlarında kişilerin bu uygulamadan uzak durmasına gerek yok. Herkes bu dönemlerde protez saçlar ile kendini çok daha iyi hissedebilir.

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı