Saç Bakımı

Protez Saç İstanbul – Protez Saç Mantıklı mı?

Her yaş gurubundan insan; genetik nedenlerden dolayı, stres kaynaklı, yaş nedenli, hastalık nedeniyle ve birçok dış etken kaynaklı olarak, saç dökülmesi sorunu yaşar. Saç dökülmesi sonucunda kişilerin hayat içerisinde; psikolojik sorunlar yaşaması ve aynı zamanda kendini sosyal yönden yetersiz hissetmesi sıkça karşılaşılan sonuçlardan birisidir. Kişilerin saç dökülmesi yaşaması sonucunda protez saç İstanbul merkezlerine başvurması mümkündür. Ameliyatsız bir şekilde uygulama yapılabilir. Kişi işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. Uygulama son derece kolaydır ve uygulamadan sonra kişi takılan protezi kendi saçı gibi kullanabilmektedir. Doğru bir şekilde uygulama yapılması halinde; kendi saçlarınızdan farkı olmayacak ve çevrenizdekiler sizin protez kullandığınızı dahi anlamayacaktır.

Göz atabilirsiniz: Protez Saç Yaptırmak Ne Kadar Sürer?

Protez Saç Nasıl Uygulanır?

Protez saç uygulaması yapmadan önce hangi protez saç İstanbul merkezine girseniz sizin için bir takım işlemler yapacaktır. Bu işlemler ilk aşamada saç derisi analizi ile başlar. Saç derinizin analizi yapılmazsa; protezdeki malzemelerden etkilenebilirsiniz. Analiz atlanmaması gereken önemli adımlardan birisidir. Protez saç uygulama yöntemlerinden hangisinin size uygun olduğu da bu aşamada kararlaştırılır. Yöntem ardından saçınıza uygun olan renk seçilir. Saçınız ile birebir olan bir renk kullanmanız protezin doğallığı adına önemlidir. Protezin uygulanacağı alanın kalıbı çıkarılır. Çıkarılan kalıp üzerine saç analizi yapıldıktan sonra saçlar işlenir. Saçların işlenmesinin ardından protez denenir ve doğru bir şekilde uygulanması sağlanır. Protez denendiği zaman yanlış bir yanı olduğu düşünülürse bu durumda düzeltmeler yapılarak en doğal hale gelmesi sağlanır.

Protez Saç Türleri Nelerdir?

Kişiler protez saç İstanbul şubelerinden birine gitmesi halinde; kişilere doğal mı yoksa sentetik bir uygulama mı istedikleri sorulur. Alınan cevap sonucunda kişiye bu iki uygulamadan biri yapılır. Genel olarak doğal saç uygulamasının, sentetik saçtan daha iyi sonuç verdiği bu merkezler tarafından söylenmektedir. Sentetik saçın kullanım ömrü, doğal saçtan daha uzundur ancak doğal saç çok daha orijinal bir görüntü imkanı sunmaktadır. Doğal saçı kullanırken kendi saçınıza gösterdiğiniz özeni göstermeniz son derece önemlidir. Aksi halde kullanım ömrünü hızlı bir şekilde azaltmanız söz konusu olabilir. En doğru uygulama için protez saç merkeziniz ile birlikte karar vermeniz faydalı olacaktır.

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı