Saç Bakımı

Protez Saç Bandı Nedir? Saç Bandı Kullanımı

Protez saç aldığınız zaman bunun yanında bir takım ihtiyaçlarınız olacağını bilmeniz gereklidir. Bazı şeyler saç protezi için vazgeçilmezdir. Vazgeçilmez olan şeylerden birisi de protez saç bandıdır. Birçok kişi protez saç bandı nedir diye merak etmektedir. Protez; peruk gibi bir yapıda olmadığı için kafaya sabitlenmesi gerekir ve bu işlemi protez saç bandı gerçekleştirir. Bu bantlar; protez saçın kafa ile temas edecek olan iç yüzeyine yapıştırılır. Protez saç bantları da oldukça çeşitlidir. Kişinin cildi ve yaşadığınız iklim dahi bantların türünü belirler bir nitelik taşır. Protez bandının tutuculuğu kişinin bünyesel faktörleri ile de doğru orantılıdır. Örneğin kişinin yağlı bir cilde sahip olması, sık sık terlemesi protez bandının tutuşu üzerinde etkilidir.

Göz atabilirsiniz: Protez Saç Merkezi İstanbul

Protez Saç Bandı Nasıl Kullanılır?

Kişilerin aklından protez saç bandının nedir sorusu gittikten sonra bu bantların nasıl kullanıldığı sorusu harekete geçer. Bir kişi protez saç bandını normal şartlar altında 4 hafta kadar kullanabilmektedir. Protez saçınız ve cildiniz ile en uyumlu olan bandı bulmanızın hemen ardından protez bantları uygulamak mümkündür. Protez bantların cilde yapışacağı bilindiği için özel bir yapıda üretilmişlerdir ve cilde zarar vermezler. Saçın hangi bölgelerine bant takacağınız protezin nerede olduğu ile alakalıdır. Protezin şekli, takıldığı alan protez bantlarının takılma şeklini belirler ve bunu size bir uzman gösterebilir. Gerekli bilgileri öğrendikten sonra rahatlıkla bu işlemi kendiniz yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı