Genel Sağlık

Ozon Tedavisi Fiyatları

Ozon tedavisi faydaları bakımından özellikle son birkaç yıl içerisinde kullanım yoğunluğunu artırmıştır. Bunun yanı sıra tedavinin uygulama alanları da oldukça geniştir. Bu sayede hastalar, uzmanların önerilerini takip ederek çeşitli rahatsızlıklarına destekleyici bir yöntem olarak ozonu tercih edebilmektedir. Tedavinin uygulama alanlarının yaygınlaşmasından sonra ozon tedavisi fiyatları nedir konusundaki merakların da arttığı bir gerçektir. Tedavi sırasında hastalara ozon ismi ile aktif oksijen verilmektedir. Bilindiği üzere oksijen varlıkların canlılıklarını devam ettirebilmeleri için gereksinim duyulan en önemli şeylerden biridir. Buna bağlı olarak tedavi ile birlikte hücrelerin gerçekleştirmiş oldukları yaşamsal faaliyetlerin miktarlarında da artış gözlemlenmektedir.

İlginizi çekebilir: SGK Anlaşmalı Ozon Tedavisi Yapan Hastaneler

İstanbul, Adana, İzmir, Ankara gibi büyükşehirlerde ozon tedavisinin yöntemleri ve sistemleri bir hayli gelişmiş durumdadır. Tedavinin kaliteli bir şekilde uygulanmasında yardım alınan cihazların da önemli rollerinin olduğu bilinmektedir. Büyükşehirlerde cihaz güncellemeleri yapıldığı için hastalar tedavileri farklı şekillerde alabilmektedir. Tedavi esnasında ozonun direkt olarak ya da krem şeklinde uygulanması mümkündür. Ayrıca hastalar rektal veyahut kan damarı yolu ile de tedavi alabilmektedir. Kaslara doğrudan ozon enjekte edilmesi de son zamanlarda tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Tedavinin nerede, hangi cihazlarla ve hangi yöntemlerle uygulanacağı ise ozon tedavisi fiyatları belirlemektedir. Bundan ötürü hastaların kesin fiyatlar için bireysel şekilde muayene olup kendilerine uygun olan yöntemi öğrenmeleri gerekmektedir.

Bel Fıtığı Ozon Tedavisi

Bel fıtığı hem ülkemizde hem fe farklı ülkelerde en çok rastlanan rahatsızlık türlerinden biri olarak bilinmektedir. Rahatsızlık tedavisinde ise genellikle cerrahi operasyonlar uygulanmaktadır. Bundan ötürü pek çok kişi tedirginlik yaşamaktadır. Artık bel fıtığı ozon tedavisi ya da tedavisi ile çözülebilen rahatsızlıklardan biri olarak anılmaya da başlanmıştır. Böylelikle bel fıtığı olan hastaların ameliyat olmaya gerek kalmadan tedavi edilmeleri mümkündür. Fakat tedavinin uygulanabilmesi için hastaların uzman onayı almaları şarttır. Çünkü her birey bu tedavi için uygun olmayabilmektedir. Bele uygulanan ozon tedavisi için iki temel yöntem olduğu bilinmektedir. Yöntemlerin hangisinin tercih edileceği de aynı şekilde uzmanların hastalara göre verecekleri kararlar kapsamında belirlenmelidir. İlk olarak ameliyathane koşullarında acısız ve kesi olmaksızın yapılan işlemler gündeme gelmektedir. Kısa süre içerisinde yapılan ozon tedavisi sonrasında ağrıya yol açan disklerin onarımı sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra ikinci bir yöntem olarak iğnelerle müdahale kendini göstermektedir. İki yöntem de acısız olduğu için hastaların büyük bir bölümü uzmanlara bu konuda sorular yöneltmektedir.

Saç Dökülmesinde Ozon Tedavisi

Günümüz hava şartları, stres ya da genetik olan faktörlerin insanlarda saç zayıflatma gibi etkilere yol açtığı bir gerçektir. Türkiye, saç ekimi konusunda parmakla gösterilen ülkelerden biri haline gelmiştir. Buna bağlı olarak farklı ülkelerde saç ektirmek için ülkemize gelen kişi sayısı da bir hayli fazladır. Son yıllarda saç ekiminde yeni yöntemlerden biri olarak ozon tedavisi uygulamaları yapılmaktadır. Ozon tedavisinin genel faydası hücrelerde olmayan oksijeni sağlamaktır.

Göz atabilirsiniz: Ozon Terapi Nedir? Fiyatları Faydaları

Tedavinin uygun ve kaliteli bir biçimde uygulanması halinde vücutta yeni damarlanmaların oluştuğu da kaydedilmektedir. Saç zayıflamalarına ya da dökülmelerine neden olan ana etmen de kılcal damaların yetersiz kalmasıdır. Saç dökülmesinde ozon tedavisi kullanımı neticesinde kafa derisinin hemen altında yer alan kılcals damarların yaşamsal faaliyetlerinde artış olduğu kaydedilmektedir. Böylelikle ozon tedavisinin saç dökülmesini azalttığı ve yeni saç oluşumlarında etkili olduğu da kaydedilmektedir. Adana, İzmir, Ankara, Bursa ya da İstanbul gibi şehirlerde saç dökülmesine karşı ozon tedavisi uygulaması yapan pek çok farklı merkez yer almaktadır. Bireylerin merkezlerle görüşerek işlemler hakkında ozon tedavisi fiyatları ve uygulama bilgisi almaları mümkündür. Merkezlerden bilgilendirme alabilmek için telefon görüşmeleri yapmak da iletişim alternatiflerinden biridir.

Kalp Ritim Bozukluklarında Ozon Tedavisi

Ankara, İstanbul, Adana, İzmir ozon tedavisi konusunda farklı hastalıkların tedavisinde de hizmet vermektedir. Kanser ve kalp ritim bozukları gibi önemli rahatsızlıklarda da ozon tedavisinin kullanılabilir hale getirilmiş olması bu durumun en önemli kanıtlarından biri olarak gösterilebilmektedir. Kalp ritim bozukluğu olan hastaların problem yaşamalarının ana nedenlerinden biri oksijen azlığıdır. Damarlarda dolaşan kandaki oksijen seviyesinin çok az olması nedeni ile insanların günlük yaşam standartları oldukça düşmektedir. Buna bağlı olarak damar tıkanıklıkları gibi ciddi sonuçlarla karşılaşmak riski de artmaktadır. Ozon tedavisi hem tıkanan damalar için hem de ritim bozukluklarına neden olan etmenler için iyi tedavi alternatiflerinden biridir. Tedavi süresi boyunca kandaki oksijen eksikliği desteklenmektedir.

Bu sayede otomatik olarak kalp ritim bozukluklarının derecesinde de bir azalma görülmektedir. Uygulama yoluna göre ozonun ağrıları azaltma etkisinin olduğu da bir gerçektir. Ozon tedavisi ne demek konusunun öneminin artması ya da tedavinin uygulama alanlarının genişlemesindeki ana nedeni de ağrı kesici özelliğinin bulunmasıdır. Oksijenin vücutla buluşturulması neticesinde doğal bir sağlık elde edilmektedir. Ancak oksijenin yanıcı bir gaz olduğu unutulmamalıdır. Bu neden yüzünden tedavinin alınacağı merkezin profesyonel şekilde hizmet vermesi, yeterli donanımlara sahip olması büyük önem taşımaktadır.

 

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı