Neden Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde Tercih Ediliyor?

Neden Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde Tercih Ediliyor?
02.10.2019
36
A+
A-

Tüp bebek tedavisi konusunda ümidini yitirmiş hastalara ve çocuk esirgeme kurumlarının prosedürü ile uğraşmak istemeyen ailelere umut olmuştur. Tüp bebek tedavisini defalarca denemiş ve başarısız sonuçlar almış kişiler KKTC’de yapılabilen işlemler ve sonucunda ulaşılan sonuçları incelediklerinde Kıbrıs Tüp Bebeği tercih edeceklerdir. Yavru Vatan KKTC, tüp bebek uygulamalarında kendini teknoloji ile daha çok geliştirmiş ve %99 oranında başarı şansı elde etmiştir.

Tüp bebek tedavisine başvuran hastalara çoğu merkez konaklama imkânı da sunmaktadır. Kıbrıs Tüp bebek tedavisinde yumurta donasyonu, sperm donasyonu, embriyo donasyonu gibi gebe kalma olasılığı en yüksek yöntemleri uygulamaktadır. Bu yöntemlerle birçok hastaya umut olmuş ve aileler aralarına yeni birey katılmasının mutluluğunu yaşamışlardır. Uygulanacak yöntem gerekli tetkikler yapıldıktan sonra belirlenir ve prosedürler halledildikten sonra işleme başlanır.

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde Neden Tercih Ediliyor?

Kıbrıs tüp bebek tedavi yöntemlerinde yumurta donasyonu anne adaylarının muayene ve yapılan tetkiklerinin sonucunda, yumurtlama, yumurtalık, yumurtalık geçirilmiş operasyonlar veya görülen kemoterapi-radyoterapi sonucunda yumurtalık dokusunun kaybı sonucunda uygulanabilmektedir. Anne adaylarının bu tür problemlerinde ailelere umut ışığı sağlamaktadır. Tüp bebek tedavisini denemiş başarılı sonuçlar alamamış veya tıbbi yumurta geliştirilme tedavisi sonucunda yumurtaların yapısal bozukluklarında yumurta donasyonu uygun seçenektir. Yumurta bağışlayıcı anneye yapılan bir takım testler ve tedaviler sonucunda yumurta bağışlama işlemi gerçekleştirilir. Alıcı annenin rahim dokusu hazırlandıktan sonra bağışlanan yumurta ve baba adayının spermleri embriyo labratuvarında steril şartlarda birleştirilir ve alıcı anneye geliştirilen embriyolar nakledilir.

Sperm donasyonu, tüp bebek tedavisinde erkek kaynaklı infertilitede (kısırlık) uygun seçenektir. Baba adayında azosperm (Sperm yokluğu) teşhisinde yöntem kullanılabilinmektedir. Azosperm doğumsal veya sonradan gelişebilmekte. Baba adaylarının yaptırdıkları spermiyogram testleri sonucunda azosperm teşhisi konmuş ise Kıbrıs Tüp Bebek böyle bir seçenek sunabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Yumurta donasyonu

Embriyo donasyonu ise, anne ve baba adayının doğal yollarla ve/veya tüm tedavi yöntemlerine rağmen gebeliğin oluşmadığı durumlarda son çare yöntem olarak uygulanmaktadır. Verici kadın ve erkek tarafından alınan yumurta ve spermler steril ortamda birleştirilerek anne adayının adet döngüsüne göre 3 ile 5 gün arasında en kaliteli embriyoların transferi gerçekleştirilmektedir.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.