Genel Sağlık

Kuyruk Sokumu Ağrısı Neden Olur, Nasıl Geçer?

Kuyruk sokumunda meydana gelen ağrıların birçok sebebi vardır. Bu ağrıların tedavilerinin yapılmasında her zaman işinde uzman olan doktorlara gidilmesi gerekir. Özellikle gün içerisinde sürekli olarak bilgisayar başında işini yapan kişiler kuyruk sokumu ağrısına yakalanır. Bu gibi durumların ortaya çıkmasında zaman kaybetmeden en iyi uzman hekimlere giderek gerekli olan tedavilerin yapılması sağlanmalıdır.

Kuyruk Sokumunda Ağrı Olması

Kuyruk sokumunda meydana gelen ağrılar sonucunda insanların kaslarında çeşitli rahatsızlıklar meydana gelir. Özellikle hamilelik dönemlerinde kadınların kuyruk sokumlarında ağrılar meydana gelir. Bunun sonucunda da oturma duruşunda bozukluklar oluşur. Aynı zamanda kadınların adet dönemlerinde de kuyruk sokumlarında acılı bir şekilde ağrılar görülür. Bunun sonucunda da vücudun dengesinde değişimler olur.  Bu ağrıların tedavisini yapmak için işinde uzman olan hekimlere danışmak gerekir. Doktorların tıbbi malzemelerle birlikte yapacakları tedaviler ile kuyruk sokumlarında iyileşmeler meydana gelir.

Kuyruk Sokumu Neden Ağrır?

Kuyruk sokumunda meydana gelen ağrıların sebepleri vardır. Her insanda bu nedenler farklılık gösterir. Aşağıda insanların kuyruk sokumlarında meydana gelen ağrıların neden ortaya çıktığı detaylı bir şekilde anlatılmaktadır:

  • Özellikle kuyruk kemiğinin bir yere vurulması veya birdenbire düşülmesinden dolayı kuyruk kemiğinde meydana gelen rahatsızlıkların olması kuyruk sokumunun ağrımasına neden olur.
  • Bunun dışında sürekli aynı yerde veya masa başında oturmak da kuyruk sokumunun ağrımasına neden olur.
  • Bunun haricinde kilo dengesinde sıkıntı yaşayanların da kuyruk sokumlarında ağrılar oluşmaya başlar. Bunun sonucunda da kilolu ve zayıf kişilerin vücut fonksiyonları çalışamaz duruma gelebilir.
  • Aynı zamanda hamile kadınların vücutlarında bebeğin hareketlerinden dolayı oluşan travmalar sonucunda da kuyruk sokumunda şiddetli ağrılar görülür.
  • Bunun yanı sıra kabızlık gibi zorlayıcı durumlardan dolayı da kuyruk sokumlarında ağrılar meydana gelir.

Yukarıda verilen durumların meydana gelmesi durumunda en yakın hastaneye gidilerek gerekli olan tedaviler ve işlemler yaptırılmalıdır. Bu sayede kuyruk sokumunda meydana gelen rahatsızlıklar ve ağrılar kesin bir şekilde ortadan kalkarak vücuttaki dengesizlikler ve duruş bozuklukları düzelmiş olur.

Kuyruk Sokumu Ağrısı Bulguları

Kuyruk sokumunda ağrıların anlaşılmasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Özellikle kuyruk sokumunda ağrıların oluşması için oturulan bir yerde kuyruk sokumunda sancılı ağrıların oluşması gerekir. Bunun dışında oturduğunuz yerden ayağa kalktığınız zaman kuyruk sokumunuzda ciddi derecede ağrı varsa o bölgede sorun var demektir.

Aynı zamanda cinsel ilişki esnasında kuyruk sokumunuzda ağrı varsa, bölgede aşırı derecede rahatsızlıklar vardır. Bununla birlikte araba kullanma esnasında da o bölgede keskin ve acı verici bir şekilde ağrı varsa, kuyruk sokumunda sıkıntı oluşmaktadır. Bu gibi belirtilerin ortaya çıkması durumunda en iyi hastaneye giderek gerekli işlemlerin ve uygulamaların yapılması gerekir. Bu sayede ağrı ve acılar yok olur.

Kuyruk Sokumu Ağrısı Nasıl Anlaşılır?

Kuyruk sokumu ağrısında teşhisin koyulmasında bazı noktalara dikkat edilir. Özellikle kuyruk sokumunda ağrı olan kişilerin hamilelik zamanlarında yaşadıkları durumlar araştırılır. Bunun dışında gastrointestinal anlamda rahatsızlıkların olup olmadığı da tespit edilir. Aynı zamanda vücudunuzun kas ve kemik sistemi de çeşitli cihazlardan geçirilerek kontrol edilir ve kuyruk sokumunuzda meydana gelen ağrıların nedenleri ortaya çıkarılır.

Çeşitli tetkikler ve uygulamalar sonucunda belli bir netice ortaya koyulduğunda kuyruk sokumunda rahatsızlıkları olan kişilere hangi tedavilerin uygulanacağı da belirlenir. Bu sayede şiddetli bir şekilde ağrı ve rahatsızlığı olanlar tedaviler sonucunda bütün acılarından kurtulmuş olacaktır.

Karında gaz ağrısı nasıl geçer? İnceleyebilirsiniz.

Kuyruk Sokumu Ağrısı Hangi Tedavi Yapılır?

Kuyruk sokumu ağrısının iyileşmesinde çeşitli yöntemler kullanılır. Bu yöntemler sayesinde insanların vücutlarında meydana gelen kas rahatsızlıkları tamamen ortadan kalkar. Aşağıda kuyruk sokumu tedavisinde uygulanacak işlemler detaylı bir şekilde verilmektedir:

  • Özellikle fizik tedavi ile kuyruk sokumlarındaki ağrılar ve düzensizlikler tamamen ortadan kaybolur ve vücudun fonksiyonları düzenli bir şekilde çalışmaya devam eder.
  • Bunun dışında çeşitli kimyasal ilaçlar sayesinde de kuyruk sokumunda meydana gelen ağrılar iyileştirilir.
  • Aynı zamanda cerrahi işlemlerle yani ameliyatlarla birlikte kuyruk sokumundaki kemikte meydana gelen bozukluklar düzeltilir. Bu sayede insanların vücutları doğru bir şekilde görünür.
  • Bunun haricinde psikoterapi yöntemi ile de kuyruk sokumundaki ağrıların giderilmesi sağlanır.
  • Bunun yanı sıra çeşitli enjeksiyonlarla da kuyruk sokumundaki rahatsızlıklar düzeltilir.

Yukarıda verilen tedavi yöntemlerinden en uygununu doktorunuzla birlikte belirleyerek kuyruk sokumunuzdaki rahatsızlıkları kolay bir şekilde iyileştirebilirsiniz. Bu sayede kolay bir şekilde hareket edebilme şansını elde edersiniz.

Egzersiz İle Kuyruk Sokumu Ağrısının İyileşmesi

Kuyruk sokumundaki ağrılarının derecesi çok hafif ise herhangi bir doktora gitmeden de evde egzersizler sayesinde tedaviler ve iyileştirmeler yapılabilir. Örneğin; yoga ve pilates gibi egzersizlerin yapılması sonucunda vücudunuzu esneterek meydana gelen kuyruk sokumu ağrısını iyileştirebilirsiniz. Bunun dışında yürüyüşlerin düzenli bir şekilde yapılması sonucunda da kuyruk sokumundaki ağrılar iyileşir.

Aynı zamanda bölgeye yumuşak bir şekilde masajlar uygulayarak da ağrıların giderilmesi sağlanabilir. Bunun haricinde doğal kremler ve ürünler ile de kuyruk sokumuna hafif dokunuşlar yaparak da  var olan ağrı ve sızılar tamamen ortadan kaldırılabilir.  Özellikle çeşitli egzersiz aktiviteleri ile yapılan kuyruk sokumu ağrısının tedavisi en etkili çözüm yoludur. Bunun için dileyen herkes yöntemi kullanabilir. Böylece vücutların daha esnek ve yumuşak olmasına katkı sağlanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı