Kürtaj

Kürtaj Nasıl Yapılır? Videolar Görüntüler İzleyin

Ülkemizde gelişmiş tıp teknolojileri sayesinde pek çok kürtaj işlemi yapımı mümkündür. İşlem sırasında bilgilendirmek amacı ile hastaların izni doğrultusunda görüntüler de alınabilmektedir. Kürtaj nasıl yapılır konusunda lütfen yazımızı takip ediniz.

Kürtaj Sırasında Uyanık Kalmak Mümkün Mü?

İşlemde uyanık kalmak lokal anestezi ile sağlanabilmektedir. Ancak pek çok hasta konuşmalardan ve ekipman seslerinden etkileneceği için genel anestezi yöntemi daha sık tercih edilmektedir.

Kürtaj Uzun Süren Bir İşlem Mi?

Uzman ellerle yapılan bir kürtaj işlemi on beş dakika olmadan tamamlanabilmektedir. İşlem çok uzun değildir.

İlgili konumuz: Kürtaj Sonrası Ağrı Olmaması İçin Yapmanız Gerekenler

Kürtajda Acı Hissedilir Mi?

Kürtaj öncesinde hastalara verilen anestezi, türü ne olursa olsun acı hissini ortadan kaldırmaktadır.

Kürtaj Sonrasında Ne Olur?

Kürtajdan sonra hastaların uyanması beklenip, özel bir odaya alınmaları sağlanmaktadır. Özel odada birkaç saat dinlenip kontrol edilen hastalar taburcu edilmektedir. O halde Kürtaj nasıl yapılır sorusunun videolu yanıtı aşağıdan takip edilmelidir.

Kürtaj Tehlikeli Mi?

Kürtaj cerrahi bir operasyondur. Bundan ötürü özellikle merdiven altı yerlerde yapılmasının ciddi tehlikeleri vardır. Tehlikesiz bir kürtaj için uygun sağlık merkezleri tercih edilmelidir.

Kürtajda Ne Kadar Zamanda İyileşme Sağlanır?

Herhangi bir aksilik olmadığında ve uzman tavsiyeleri dinlendiğinde en çok iki haftada tam olarak iyileşme sağlanmaktadır.

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı