Genel Sağlık

Korokin 200 Mg Nedir ? – Korokin 200 MG Niçin Kullanılır?

Korona dolayısıyla başlangıçtan bu zamana kadar birçok ilaç kullanılmıştır ve bunların bir bölümü bu virüs ile savaşma kapasitesine sahipken, bir kısmı ise etkisiz kalmıştır. Korokin 200 Mg nedir niçin kullanılır sorusu da korona ile savaşta kullanılan bir ilaç olarak lanse edilmektedir.

Korokin 200 MG Nedir?

Korokin 200 mg Hidroksiklorokin ile aynıdır ve sıtma tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Covid 19 için etkili olduğu düşünülen bu ilaç ile birlikte insanlar bu ilacı araştırmaya başlamıştır. Bu ilaç ülkemizde covid 19 ile mücadelede kullanılan bir ilaçtır.  Korokin 200 mg nedir niçin kullanılır sorgulamasından önce bu ilacın muadil bir ilaç olduğunu dile getirelim. İlaç bu salgın ile mücadele de şimdiye kadar fazlası ile fayda sağladı. Ülkemizde bu ilacın stoğu zamanında yapıldığı içinde stok sıkıntısı çekilmedi.

Korokin 200 MG Niçin Kullanılır?

Korokin 200 mg sıtma ilacı olarak bilinmektedir ve bu amaçla kullanılmıştır. Covid 19 salgını ile birlikte bu ilaç korona hastaları içinde kullanılmaya başlanmıştır ve bu konuda şimdiye kadar başarılı sonuçlar alınmıştır. Bu ilaç ancak doktor kontrolünde kullanılmalıdır ve kalp ritim sorunu olan kişiler için tavsiye edilmeyen bir ilaçtır. Sıtma için 12 saatte bir alınan bu ilaç, corona için kullanıldığında değişkenlik göstermektedir.

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı