Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Yırtılması Nasıl Olur?

Toplumumuzda özellikle genç kızların kızlık zarı yırtılması hakkında pek çok yanlış bilgiye sahip oldukları bir gerçektir. Kızlık zarı yırtılması nasıl olur net bir şekilde bilinmediği için ülkemizde ilk gece korkusu yaşayan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Üstelik bu korkunun tedavi gerektiren boyutlara ulaşması da ihtimaller arasındadır. Kızlık zarı yırtılmasının bir korku yaratmaması için bilimsel veriler ışığında hareket edilmesi gerekmektedir. Çevrede, kızlık zarı yırtılması nasıl olur hakkında anlatılan hikâyelerin büyük bir bölümü abartılıdır. Ayrıca ilk cinsel ilişki sırasında meydana gelen kızlık zarı yırtılması kadından kadına değişim göstermektedir. Çünkü her kadının vajinalarının özellikleri farklıdır. Kızlık zarı yırtılması nasıl olur konusunda kanamanın olup olmaması bile kadınların fiziksel özelliklerine göre değişim göstermektedir.

İlginizi çekebilir: Kızlık Zarı Patlaması Belirtileri Nelerdir?

Mastürbasyon Kızlık Zarını Bozar Mı?

Himen, ülkemizde namus olarak anlaşılan kızlık zar tıbbi ismidir. Özellikle cinselliğini keşfetmeye çalışan kadınların mastürbasyon kızlık zarını bozar mı korkusu yaşamalarının nedeni de ülkemizdeki namus algısından ileri gelmektedir. Mastürbasyon kızlık zarını bozar mı konusunun farklı insanların algısını korumak yerine kişisel nedenlerden ötürü sorulması daha doğrudur. Çünkü bu konu aynı zamanda manevi olarak da kadınların tereddüt etmesine yol açabilmektedir. Yine de mastürbasyon kızlık zarını bozar mı açısından en net verileri vererek kadınların hayatları hakkında karar verme hakkı elde etmesini saylıyoruz. Mastürbasyon kızlık zarını bozar mı konusunda kafa karışıklığı yaşanması orgazmla alakalıdır. Fakat bilinmeyen şey mastürbasyon yapılması neticesinde vajinal orgazm olunmamasıdır. Himen, ancak vajinal orgazm neticesinde bozulmaktadır. Sürtünme faktörü ile yapılan mastürbasyon himen yırtılmasına yol açmamaktadır. Mastürbasyon kızlık zarını bozar mı da bundan ötürü vajinaya penis, parmak ya da farklı cisim girişleri olmadığında mümkün değildir.

İlginizi Çekebilir:  Kızlık Zarı Dikimi Öncesi ve Sonrası Nasıldır?

Kızlık Zarı Yırtılması Sonrası Kanama Olur Mu?

Kızlık zarı yırtılması sonrası kanama olur mu da mastürbasyon kızlık zarını bozar mı kadar popüler olan sorulardandır. Ancak kızlık zarı yırtılması sonrası kanama olur mu konusunda da mastürbasyon kızlık zarını bozar mı içeriklerinde olduğu gibi kesin sonuçlar vermek için kişisel davranmak gerekmektedir. Örneğin mastürbasyon sırasında vajina girişlerinin yapılması zar yırtılmasına yol açabilmektedir. Kızlık zarı yırtılması sonrası kanama olur mu da zarın türüne göre değişmektedir. Kadınların kimisinde zar yapısı bir hayli esnektir. Esnek olan zarları bulunan kadınlar tam cinsel birliktelik yaşamalarına karşın kanama ile karşılaşmamaktadır. Normal şartlar altında kızlık zarı yırtılması nasıl olur, tam cinsel birliktelikler şeklinde yanıtlanmaktadır. Diğer zar türlerinde ise kadınların genetik özelliklerine ve birlikteliklerin şiddetine göre kanamalar görülmektedir.

Kızlık Zarı Yırtılması Belirtileri

Kızlık zarı yırtılması nasıl olur konusuna göre kızlık zarı yırtılması belirtilerinin ele alınması mümkündür. Öncelikle cinsel birliktelikler kızlık zarı yırtılması nasıl olur için akla gelen ilk yanıtlardandır. Birliktelikler esnasına vajinal girişler sonrasında değişen oranlarda kanama yaşanmaktadır. Kanamalar küçük lekelenmeler olarak da görülmektedir. Kızlık zarı yırtılması belirtileri arasındaki bu kanama ve lekelenmeler en kolay çözüme götürenlerdir. Ancak bazı durumlarda kızlık zarı yırtılması belirtileri bu şekilde anlaşılmamaktadır. Belirtiler uzman muayeneleri neticesinde sonuca götürmektedir. Olası kazalar neticesinde yaşanan zedelenmeler başta olmak üzere şüphe duyulan durumlarda geniş bilgi taleplerinde bir jinekolog ile görüşme sağlanması çok önemlidir.

Göz atabilirsiniz: Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Sürer?

Kızlık Zarı Yırtılınca Ağrı Olur Mu?

Ülkemizde himen yırtılması nasıl olur konusunun özellikle genç kızlar tarafından araştırılmasının ilk nedeni efsanelerdir. Bundan ötürü kendilerini korumak isteyen kızlar himen yırtıldığı nasıl anlaşılır hakkında dada net veriler elde etmeye çalışmaktadır. Aynı durum kızlık zarı yırtılınca ağrı olur mu için de geçerlidir. Kızlık zarı yırtılması nasıl olur içerikleri hakkında da ağrı konusunda da daha önce cinsel birliktelik yaşamış olan kadınlardan fikir alınması da yanlış davranışlardan biridir. Öncelikle kızlık zarı yırtılınca ağrı olur mu konusunun yanıt bulabilmesi için çiftlerin uyumları ve isteklerinin bilinmesi gerekmektedir. Birliktelikleri kolaylaştıran etmenler iki tarafında istekli olmasından sonra gereken hazırlık sürecinin tamamlanmasıdır. Aceleci davranışlar neticesinde ilk birliktelikler zarın yırtılmasından sonra ağrı duyulmasına yol açabilmektedir. Kızlık zarı yırtılınca ağrı olur mu konusunda bilinçli hareket edilmesi sonrasında sadece hafif bir sızı hissedilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı?

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı