Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Sürer?

Kızlık zarı kanaması özellikle ilk kez ilişkiye girecek olan kadınların korkulu rüyalarından biridir. Kızlık zarı kanaması ne kadar sürer konusu da genellikle bu kesim tarafından araştırılmaktadır. Ancak öncesinde kızlık zarı kanaması hakkında belli başlı konuların aydınlığa kavuşturulması gerekmektedir. Bu konudaki içeriklere gelinmeden önce kanamanın gayet normal olduğunun altı çizilmektedir. Üstelik halk arasında anlatılan hikâyelerden korku duyulmasına da gerek yoktur. Çünkü her kadının anatomik yapısı, ilişki sırasında yaşadıkları birbirinden farklıdır. Bu da kızlık zarı kanaması oranlarını değiştirmektedir. Üstelik pek çok kadının kızlık zarı kanaması ne kadar sürer araştırması yapmasına bile gerek kalmamaktadır. Çünkü ilk birlikteliklerinde kanama görmeyen ya da biraz lekelenme gören kadınların sayıları da çok fazladır. Peki, genel anlamda bu kanama ne kadar devam eder?

Göz atabilirsiniz: Kızlık Zarı Yırtılması Nasıl Olur?

Kızlık Zarı Kanaması Miktarı ve Süresi

Kızlık zarı kanaması ne kadar sürer konusu kadar ilgi duyulan konuların başında kızlık zarı kanaması miktarı ve süresi gelmektedir. Öncelikle kızlık zarı kanaması ne kadar sürer hakkında konuşmak gerekmektedir. Bu konu yine kadından kadına değişim gösterecektir. Bazı kadınların aralarla görülen kanamaları üç günün sonunda kesilmektedir. Bazı kadınlar üç güne kalmadan kanama yaşamamaya başlamaktadır. Kızlık zarı kanaması miktarı ve süresinde ilişki sırasında yaşananlar da etkilidir. Bir gerçektir ki taraflar ilk birlikteliklerinde çok heyecanlı olmaktadır. Aceleci davranımlar neticesinde kızlık zarı kanaması miktarı ve süresi yine değişmektedir. Çünkü kanama, penisin vajinaya tam olarak girmesi neticesinde gerçekleşmektedir. Bu sırada kadının hazır olmaması ağrıyı ve kanama durumunu artırabilmektedir. Kızlık zarı kanaması miktarı ve süresinde miktar durumu da aynı şekilde ilişkiye bağlıdır. Fakat kadınların anatomik yapısına göre de değişen kanama miktarı birkaç damladan ibaret olduğu biraz daha fazlası olarak da görülebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kızlık Zarı Dikimi Fiyat

Kızlık Zarı Kanaması Neden 3 Günden Fazla Sürer?

Kızlık zarı kanaması miktarı ve süresinde durumun kadından kadına değişim gösterdiğinden bahsedilmiştir. Kızlık zarı kanaması neden 3 günden fazla sürer de kadınların anatomik yapısı ile alakalıdır. Pek çok kadının kanaması üç günden önce kesilmektedir. Ancak üç gün sonrasında kanamaları devam edenler de bulunmaktadır. Peki, kızlık zarı kanaması neden 3 günden fazla sürer? Kızlık zarı kanaması neden 3 günden fazla sürer hakkında yapılan uzman açıklamalarında vajinanın iç kısımlarında bir yırtılma olabileceği öne çıkmaktadır. Kızlık zarı kanaması miktarı ve süresinin azalmaması kanın renginin değişmesi gibi durumlarda bir uzmana görünmek bundan ötürü çok önemlidir.

Kızlık Zarı Kanaması Miktarı

Kızlık zarı kanaması ne kadar sürer ve miktarı birbirlerine bağlı olan konuları oluşturmaktadır. Öncelikle kızlık zarı kanaması miktarı her kadında aynı değildir. Bu konunun değişkenleri ilişkinin nasıl yaşandığı ve kadınların anatomik yapılarıdır. Bazı kadınların zarları diğerlerine göre biraz daha kalındır. Zarın kalın olması halinde kanamanın derecesinin yükselebileceği bilinmelidir. Bazı kadınlarda ise kızlık zarı kanaması miktarı sıfırdır. Çünkü esnek zara sahip olanlar hiç kanama görmemektedir. Normal şartlar altında kanama miktarı birkaç damla olarak nitelendirilmektedir. Gelen kanın üç gün içerisinde azalarak sona ermesi şeklinde açıklanmaktadır.

İlginizi çekebilir: Kızlık Zarı Patlaması Belirtileri Nelerdir?

Kızlık Zarı Kanaması Ne Zaman Geçer?

Kızlık zarı kanaması ne kadar sürer dikkat edilmesi gereken konu başlıklarını oluşturmaktadır. Çünkü kanamanın üç günün üzerinde azalma olmadan devam etmesi bazı rahatsızlıkları işaret edebilmektedir. Kızlık zarı kanaması ne zaman geçer kadar önemli olan noktalardan biri de kanamanın rengidir. Normal şartlar altında kanama rengi hafif pembeye dönük olmaktadır. Ancak kızlık zarı kanaması miktarı ve süresinde olduğu gibi kanama renginde de farklılıklar görülebilmektedir. Miktarın azalmamasına karşın kanama rengi koyulaşıyorsa bir uzmana gitmekte fayda vardır. Kızlık zarı kanaması ne zaman geçer için bazı kadınlarda kanama rengi koyulaşarak sona ermektedir. Bu alanda miktarın azalması konusuna dikkat edilmelidir. Bu konuda ortalama süre olarak üç gün verilmelidir. Üç günün sonunda miktarda azalma olmaması, renkte değişimler, ağrı gibi problemler varsa jinekolog muayenesinden geçilerek sorunların kıza sürede ortadan kaldırılması mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  Esnek Kızlık Zarı Nedir? Neden Kanama Yapmaz?

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı