Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Dikimi Öncesi ve Sonrası Nasıldır?

Kızlık zarı dikimi kadınların son zamanlarda hem içerik hem de yöntem olarak araştırma yaptığı konulardan biri olarak bilinmektedir. Özellikle dikim öncesi ve sonrası nasıldır ya da dikim işleminin ardından fark edilip edilmeyeceği merak edilmektedir. Kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası nasıldır hakkında iyi sonuçlar almak kadınların merkez ve yöntem tercihleri ile alakalıdır. Aynı şekilde kızlık zarı dikimi sonrasında yaşanan iyileşme süreci de yöntem seçimleri neticesinde kendini göstermektedir. İlk etapta geçici ve kalıcı olan yöntemlerin gündeme geldiği bilinmektedir. Kızlık zarı dikiminde kalıcı olanlar zarda meydana gelen yırtığı tam şekilde onarmaktadır. Bunun yerine kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası nasıldır konusunun yoğunluk kazandığı geçici dikimler tercih edilmektedir. Geçici dikimler evlilikten birkaç gün önce yapılarak ilişki sırasında kanama yaşanmasını sağlamaktadır.

Hymenoplasti Nedeniyle Kızlık Zarı Öncesi ve Sonrası

Kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası nasıldır işlemin genel ismi olan himenoplasti olarak da aratılmaktadır. Hymenoplasti nedeniyle kızlık zarı öncesi ve sonrasında özellikle kalıcı olan dikimlerde büyük farklar oluşmaktadır. Bu durumun nedeni kalıcı olan dikimlerde genellikle vajina kanallarının da daraltılmasıdır. Hymenoplasti nedeniyle kızlık zarı öncesi ve sonrasında geçici olan dikimlerde de büyük faydaların elde edilmesi mümkündür. Geçici olan dikimlerde vajina kanallarının uygun olan bölümlerine dikiş atılmaktadır. Atılan dikişlerin cinsel ilişki sırasında bozulması istenen kanamanın meydana gelmesini sağlamaktadır. Bundan ötürü geçici dikimlerin tercih oranları oldukça yüksektir. İşlemlerden sonra günlük yaşama devam edebilmek açısından sonuç oldukça merak edilmektedir. Ancak Hymenoplasti nedeniyle kızlık zarı öncesi ve sonrasında anında günlük yaşamı etkileyecek bir şey bulunmamaktadır. Kişiler anında taburcu edilmektedir.

Göz atabilirsiniz: Kızlık Zarı Dikimi Fiyat

Himenoplastinin Sakıncaları Var Mıdır?

Himenoplastinin sakıncaları var mıdır için işlemlerin kimler tarafından yapıldığına göre yanıt verilmektedir. Profesyoneller himenoplastinin sakıncaları var mıdır konusunda minimum risk içeren yanıtlar alınmasını sağlamaktadır. Himenoplastinin sakıncaları var mıdır için alınan yanıtlar ise genellikle işlemin yapıldığı yere göre değişim göstermektedir. Merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde ve işinin ehli olmayan kimselerce yapılan bu operasyonu yaşayanlar gösteriyor ki sonuçlar pek iç açıcı değil. Çünkü işlem neticesinde enfeksiyon gibi istenmeyen sonuçlar oluşabilmektedir. Kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası nasıldır ve hymenoplasti nedeniyle işlemlerinden istenen sağlıklı sonuçların alınabilmesi için mutlaka merkez seçimlerinin iyi şekilde yapılması gerekmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

Bu operasyonun araştırmalarından istedikleri yanıtları alanlar için sırayı dikim anlaşılır mı almaktadır. Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı için vajinal muayenelerle bile imkânsız şeklinde yanıtlar verilebilmektedir. Özellikle tam dikimlerin üzerinden uzun zaman geçmesinden sonra durumun fark edilmesi için özek testlerin yapılması gerekmektedir. Kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası nasıldır açıklamalarında merkezlerin öneminin altı çizilmiştir. Kaliteli olan merkezlerde dikim sırasında çok iyi ipliklerin kullanıldığı bilinmektedir. İpliklerin kısa sürede ciltte erimesi neticesinde kızlık zarı dikimi anlaşılır mı konusu hakkında yaşanan korkular da ortadan kalkmaktadır. Üstelik ilişki sırasında geçici dikimlerin anlaşılması da mümkün olmamaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Bakım

Hymenoplasti nedeniyle kızlık zarı öncesi ve sonrası işlemler olarak iki başlıkta incelenebilmektedir. Var olan Hymenoplasti nedeniyle kızlık zarı öncesi ve sonrası işlemlerin ikinci aşaması kadınları ilgilendirmektedir. İlk aşama olan dikim profesyoneller tarafından yapılırken bakım olan ikinci aşama kadınlarla alakalır. Kızlık zarı dikimi sonrası bakım oldukça önemlidir. özellikle tuvalet ihtiyaçlarının giderilmesinden sonra uzmanlar tarafından verilen enfeksiyon önleyici spreylerin kullanılması gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı?

Kızlık zarı dikimi sonrası bakımlarının aksatılması halinde kolay işlemlerden biri olarak sayılan dikimler istenmeyen sonuçların yaşanmasına yol açabilmektedir. Aşırı zorlayıcı sporların yapılması da kızlık zarı dikimi sonrası bakımı olumsuz şekilde etkilemektedir. Pek çok uzman dikim işlemi sonrasında hastalarının durumuna özel öneriler vermektedir. Hymenoplasti nedeniyle kızlık zarı öncesi ve sonrasındaki bakımlarda doktorların önerilerini dinlemek çok önemlidir. Aynı şekilde eğer ki yazılmışsa ilaçların temin edilmesi ve düzenli bir şekilde kullanılması adımı da atlanmamalıdır.

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı