Tüp Bebek

Kıbrıs’taki Tüp Bebek Merkezleri

Yuva kurmuş çiftlerin artık aileye yeni bir birey katılmasına karar vermeleri üzerine çocuk sahibi olmak istemeleri çok doğal. Üremek, çoğalmak insanın doğasındadır fakat bazen işler istenilenin dışında ilerler. Erkek kaynaklı ya da kadın kaynaklı çocuk sahibi olamama gibi sorunlar gelişebilir. Kıbrıs’taki tüp bebek merkezleri bu konuda devreye girip geliştirilen tedavi yöntemleriyle ailelere kaybettikleri umudu geri veriyor.

İlginizi çekebilir: Neden Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde Tercih Ediliyor?

Türkiye’de yumurta, sperm, embriyo donasyonlarının yasal izni olmaması nedeniyle Kıbrıs bu konuda ileriye gitmiş, başarılı bir şekilde ilerlemektedir. Kıbrıs ve birkaç Avrupa ülkesinde gerçekleştirilen bu yöntemlerle çocuk sahibi olma şansını veriyor. Yapılacak işlemler öncesindeki hazırlıklarda ve incelemelerde herhangi bir problem tespit edilmezse başarı şansını %80-90’a kadar sağlıyor.

KKTC’de 16 adet tüp bebek merkezi bulunmaktadır. Bunlarda 2 tanesi Girne şehrinde, 16 tanesi Lefkoşa şehrinde bulunmaktadır. Tüp bebek merkezlerine bağlı ailelerin KKTC’ye gelişlerinde tedavi süresince konaklayabileceği aynı zamanda tedavilerini tamamlayabilecekleri yerler bulunmaktadır. Böylece aileler tedaviye geldiklerinde nerede kalacağız derdinden kurtulmuş oluyorlar.

Tüp bebek tedavisi, anne adayının hamilelik için hazırlanma aşamaları, aşamalı tetkikler ve muayeneler süresince evden takip edilemez bir durumdur. KKTC’ye tüp bebek tedavisine gelmiş aileler tedavi süresince tüp bebek merkezlerinin anlaşmalı oldukları otellerde konaklayabilir, tedavi sürecini tatil havasında geçirebilirler.

Kıbrıs’taki Tüp Bebek Merkezleri Fiyatları

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezleri uygulanan tedavilere ve merkezlere göre fiyatlar değişmektedir. Genel olarak 2.500-4.000 Euro fiyat aralığı olan tedavilerde aileler konforla tedavilerini tamamlayıp iki kişi geldikleri Yavru Vatan’dan üç kişi ayrılabiliyorlar. Merkezlerin kalite standartlarına uygunluğu, personelin profesyonelliği ve kullanılan teknolojiye göre fiyatlar değişmekte, kalite ve standartlar fiyatı arttırmaktadır. Tüp bebek yönteminde kullanılan teknoloji ve tedavi yöntemi göz önünde bulundurulduğunda aslında fiyat o kadar da pahalı değil, hatta ucuzdur.

İlginizi Çekebilir:  Kısırlık Nedir? Nedenleri Nelerdir?

Göz atabilirsiniz: Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde Yumurta Dondurma

Tüp bebek yöntemi gebe kalamamanın son çaresi gibi gözükebilir. Fakat bu durum ailelere yeni birey katılması konusundaki heyecanını göz önünde bulundurursak tedavinin başarısız olmaması, bebeğin tutmaması gibi durumlar aileleri hüsrana uğratmamalı, ikinci, üçüncü hatta uzman doktorun uygun görmesi ile birçok kez denenebilir yöntemdir.

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezleri içerisinde çalışan profesyonel ekip sayesinde aile bir bütün olarak ele alınır ve tedaviye başlanmasının uygun olduğu şartlarda tedavinize başlanır.


Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı