Tüp Bebek

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek tedavisinin başarısı kurumların tecrübesine ve uzman tecrübesine bağlıdır. Türkiye’de özellikle İstanbul’da başarılı uzmanlar ve kurumlar bulunmaktadır. Ama özellikle Kıbrıs artık bu işin yeri olmuştur. Tüp bebek alanında en başarılı uzmanlar ve kurumlar Kıbrıs’ta bulunmaktadır.

Başarılı kurumların Kıbrıs’ta bulunmasının nedeni ise donasyon ve taşıyıcı annelik gibi konularda da hizmet verilmesidir. Bilindiği gibi Türkiye yasalarına göre donasyon, taşıyıcı annelik yasal değildir. Dünyada çoğu ülkede bu tedavi yöntemleri yasal değildir. Bu yüzden dünyanın dört bir yanında çiftler tedavi olup çocuk sahibi olmak için Kıbrıs merkezlerini seçmektedir.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde Yumurta Dondurma

Kıbrıs’ta bu işi yapan belli başlı tanınan uzman ve kurumlar vardır. Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi araştırması yaparken forumları, daha önce tedavi olmuş kişilerin yorum ve şikayetlerini mutlaka okuyup merkez seçiminizi yapmalısınız.

Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi dikkat edilmesi gerekenler

 

Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisini yaptırmak istiyorsanız size sunulan fiyat içerisinde nelerin dahil olup olmadığını iyice öğrenmelisiniz. Örneğin bir kurum size 15 bin TL gibi bir fiyat söylüyorsa tedavi içinde ilaç masrafları, muayeneler, testler, kontroller, yumurta toplama, transfer ve ulaşım-konaklama masrafları olmalıdır. Eğer size 5 bin TL gibi bir fiyat sunuluyorsa maalesef bu fiyata çoğu şey dahil değildir. Özellikle çiftler bu konuda ucuza kaçıp daha sonra çok fazla para ödemek zorunda kalıyor.

Son zamanlarda Kıbrıs’ta bu iş ticarete dönüştüğü için merdiven altı sağlıksız kuruluşlar başkalarının yumurtalarını, spermlerini embriyolarını kimin ne olduğu belli olmadan kullanabiliyor. Yani anlayacağınız üzere siz kendi üreme hücreleriniz ile çocuk sahibi olmak için tedavi gördüğünüzü sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz. Bu işi çok fazla ucuza yapan kişiler bazı ailelerin tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi mümkün olmasa bile aileleri kandırıp sırf para için çirkin yollar denemektir.

İlginizi Çekebilir:  Tüp Bebek Merkezleri Hangi İllerde Var?

İlginizi çekebilir: Kıbrıs’taki Tüp Bebek Merkezleri

Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi yaptırmaya giderken dikkatli olmalısınız. Tüp bebek zorlu bir süreçtir ve bu süreçte hem maddi açıdan en çok da manevi açıdan zarar görebilirsiniz. Kendinizi her açıdan tamamen hazır hissettiğiniz zaman Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi yaptırmaya gitmelisiniz. Ayrıca tedavi başarısız olur ise ikinci ve sonraki denemeler için ekstra ne kadar ücret vereceğinizi tedaviye ilk başlarken sormanız sizin yararınıza olacaktır.


Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı