Tüp Bebek

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri Fiyatları

Kıbrıs’ta ki en büyük üçüncü sektör haline gelen kıbrıs tüp bebek tedavisi yapmaya karar vermeden önce çiftlerin fiyat araştırması yapması gerekir. Tüp bebek tedavisi Türkiye’de de yapılmasına rağmen çoğu çift tedavi tercihlerini Kıbrıs’tan yana yapmaktadır. Bunun nedeni genelde Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisinin uzun yıllardır yapılmasından ve tecrübeden kaynaklanmaktadır.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs’ta Tüp Bebek Tedavisi

Kıbrıs tüp bebek için hangi merkezde tedavi yaptıracağınıza karar vermeden önce detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Çünkü Kıbrıs’ta artık bu işi merdiven altı diye tabir edilen ve sırf para için yapan merkezler bulunmaktadır. Bu merkezlerde fiyat genelde daha düşük olduğu için tedaviyi yaptırmak isteyenlere cazip gelir. Ama sonrası büyük bir hüsrandır. Araştırma yaparken gitmek istediğiniz merkezleri internette aratın. Sonuna şikâyet ibaresi ekleyip arattığınızda hangi merkez hakkında hangi şikâyetler var görebilirisiniz.  Özellikle forumlarda tedaviye başlamak isteyen, başlayan ve sonuç alan kişilerin yorumlarını okuyup fikir sahibi olabilirsiniz.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri Fiyatları

Kıbrıs tüp bebek fiyatları merkezden merkeze değişiklik göstermektedir. Eğer kaliteli, başarılı ve isim olarak bilinen bir uzmana sahip merkezde tedavi yaptırmak istiyorsanız 2.500-3000 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Ancak bu fiyata genelde konaklama, Kıbrıs’a gitme gibi konular dahil değildir. Bu fiyata ilaç, tedavi, transfer gibi durumlar dahildir. Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilcalar pahalı ilaçlardır. Bu yüzden size çok düşük fiyat sunan merkezlere bu gibi detaylar dahil mi diye iyice öğrenmeniz gerekir.

Genel olarak çiftlere ilaç tedavisi istedikleri yerde yapılabilir. Kıbrıs’ta transfer ve döllenme işlemleri yapılmalıdır. Özellikle şu konuya dikkat etmeniz gerekir. Çoğu güvensiz tüp bebek merkezlerinde sperm ve yumurtalar karışmaktadır. Ya da düşük fiyata rağmen başarılı olan merkezler başkasının spermlerini yumurtalarını sizin haberiniz olmadan kullanabilmektedir. Bu konuda sizin ne kadar bilinçli olduğunuz devreye girmektedir.

Göz atabilirsiniz: Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları?

Siz ilk muayeneye gitmeden önce gerekli araştırmayı yapıp bu işi gerçekten hakkıyla yapan merkezlere giderseniz bu tür sorunlar ile karşılaşma ihtimalinizde ortadan kalmaktadır. Çoğu uzman işinde iyi olsa da sizi tedavi boyunca takip edecek olan yardımcılar ilgisiz olabilir. Tedaviye başlamadan önce ücretsiz bir görüşme talep edip tedavi yaptıracağınız kurumu, uzmanı, yardımcıları ve kullanılan sağlık aletlerinin durumunu görmenizde fayda vardır.

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı