Tüp Bebek

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları?

Başarısız tüp bebek tedavilerinden sonra yeni çareler arayan aileler hem başarı oranı yüksek hem de maliyeti düşük olan tedavileri araştırırlar. Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde uygulanan tedaviler diğer Avrupa ülkelerine oranla maliyeti düşüktür. Uyguladıkları yöntemler ve teknolojiyi yakından takip etmelerinden mütevellit tüp bebekteki başarı oranlarını yükseltmişlerdir.

İlginizi çekebilir: Neden Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde Tercih Ediliyor?

Yumurta donasyonu, sperm donasyonu, embriyo donasyonu yöntemleriyle gebelik şansını arttırmışlardır. Yumurtalık ve yumurta problemi olan kadınlarda uygulanan yumurta donasyonu işlemi bağışçılardan alınan yumurtaların erkek eşlerin spermi ile özel ortamda mikroenjeksiyon yapılarak embriyo oluşması sağlanır. Oluşan embriyolar uygun zamanda annenin rahmine transfer edilir. Sonraki aşamada ise rahme embriyonun tutunup gebeliğin başladığı aşamadır. Gerekli ultrason ve kan tahlilleriyle gebelik kesinleştirilir. Yumurta donasyonu 4.000-6.000 € fiyat aralığındadır. Bu fiyat tüp bebek merkezlerine göre değişiklik göstermektedir.

Sperm donasyonu ise baba adaylarının sperm üretmede ve azospermi problemlerinde uygulanan bir yöntem. Anne adayının yumurta olgunlaştırma tedavisinden sonra yumurta toplamı işlemi gerçekleştirilir ve özel ortamda bağışlanan sperm ile embriyo oluşması sağlanır ve anne adayının rahmi hazır olduğunda transfer gerçekleştirilir. 4.000-5.000 € fiyat aralığında olan yöntem merkezlere göre değişmektedir.

Embriyo donasyonu ise anne ve babada üreme hücrelerinin gebeliği oluşturamayacak düzeyde sorun var ise uygulanan yöntemdir. Anne ve baba adayından bağımsız, yumurta ve sperm bağışlayıcılarından yumurta ve sperm alınır, embriyo oluşturulur ve uygun zamanda transferi gerçekleştirilir. Tamamen bağışçılardan sağlanan bu yöntem ise 4.500-6.000 € arasında bir fiyata sahiptir.

Tüm işlemlerde kaliteli yumurta ve sperm seçmek önemlidir. Ayrıca embriyo oluştuktan sonra PGT yöntemi ile oluşan embriyoların kromozom incelemesi yapılarak kromozom bozukluğuna bağlı rahatsızlıklardan dolayı sağlıksız doğan bireylerin önüne geçilmektedir. Aynı yöntemle cinsiyet belirlenmesi de yapılmaktadır. Ayrıca ERA testi uygulanan tüp bebek merkezlerinde rahimden alınan doku örneği ile rahmin embriyoyu kabul edip etmeyeceği ve uygun transfer zamanı belirlenerek gebelik şansını arttırmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  2019 Tüp Bebek Fiyatları Ne Kadar?

Göz atabilirsiniz Kıbrıs’ta Tüp Bebek Tedavisi

Transferin gerçekleştirilmesinden sonra gerekli ultrason, muayene ve kan testleri ile gebeliğiniz kesinleşir. Kıbrıs tüp bebek işlemleri için Kıbrıs’ta ortalama bir hafta kalmanız yeterli olacaktır.


Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı