Genel Sağlık

Hap İçmeden Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Hap içmeye gerek kalmadan baş ağrılarının geçmesi sağlanabilir. Bunun için muhakkak uzman bir doktora danışmakta yarar vardır.  Özellikle bitkisel yollarla baş ağrıları kolay bir şekilde geçirilir.  Bu sayede vücuda kimyasal madde girmeden zararsız bir şekilde tedaviler uygulanmış olur. Bunun için her zaman hekimlere danışılması gerekir.

Hap İçmeden Çok Ağrıyan Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Baş ağrılarının birçok nedeni vardır. Özellikle stres ve hayat koşuşturmalarından dolayı insanlarda sıklıkla baş ağrılarına rastlanır. Bunun sonucunda da çoğu kişiler hap içerek ağrılarını geçirmek ister. Bu yol en tehlikeli yoldur. Çünkü hapların içerisinde kimyasal maddeler olduğu için vücuda daha zarar verici etkileri vardır.

Hap içmeden de baş ağrısı tedavisi yapılabilir. Özellikle çeşitli derin düşünme ve beyni dinlendirici egzersizler baş ağrılarının kısa sürede geçmesine yardımcı olur. Bu sayede doğal aktivitelerle zararsız bir şekilde baş ağrılarına son verilir. Hap içmeden baş ağrılarına çözüm bulmak isteyenler işinde uzman olan hekimlere giderek gerekli tedavileri yaptırabilir.

Baş Ağrısı Türleri

Baş ağrılarının çeşitleri oldukça fazladır. Çünkü insanların vücut fonksiyonlarının çalışmaları her zaman farklı olduğu için baş ağrıları da her insan da farklı türden meydana gelir. Genellikle baş ağrılarının çeşitleri arasında migren, gerilim tipi ve küme baş ağrıları meydana gelir. Bunun dışında sinüzit, menenjit, beyin tümörleri, göz hastalıkları gibi rahatsızlıkların olması sonucunda da baş ağrıları şiddetli bir şekilde oluşur.

Baş ağrısı türlerinin hangisinin sizde meydana geldiğini öğrenmek istiyorsanız,  işinde uzman olan hekimlere giderek gerekli kontrolleri ve testleri yaptırmanız gerekir. Testlerde çıkan sonuçlara göre baş ağrınızın türü ve sebebi direkt olarak ortaya çıkar. Bunun sonucunda da baş ağrınızın geçmesinde uygulanması gereken tedavilere başlanmış olunur.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek Tansiyon Nedir? Belirtileri ve Zararları Nelerdir?

Baştaki Bölgelere Göre Baş Ağrısının Oluşumu

İnsanların vücutlarında bulunan bölgelere göre baş ağrıları farklı şekillerde meydana gelir. Aşağıda baş bölgesinde meydana gelen baş ağrıları ve sebepleri detaylı bir şekilde anlatılmaktadır:

 • Gerilim baş ağrısı türü genellikle baş etrafında meydana gelir. Bu baş ağrısının sonucunda sıkışmalar oluşur.
 • Bunun dışında migreni olan kişiler başın orta bölgesinde ağrılarla denk gelir. Bunun sonucunda başın ortasında sancılı ağrılar olur.
 • Tansiyon sebebi ile ensede meydana gelen baş ağrıları olur. Bunun sonucunda kişinin tansiyonu yükselir ve ağrı ensesine vurur.
 • Aynı zamanda gözde meydana gelen rahatsızlıklardan dolayı baş ağrıları da kendini gösterir.

Yukarıda verilen bölgelerde meydana gelen baş ağrılarının tedavisi için muhakkak işinde uzman olan medyumlara gidilmesi gerekir. Bu sayede kısa sürede baş bölgesinde oluşan ağrılar tedavi edilir.

Hap İçmeden Baş Ağrısını İyileştirme Yöntemleri

Hap içmeye ihtiyaç duymadan baş ağrılarının tedavi yöntemleri vardır. Bu yöntemler sayesinde sağlıklı bir şekilde baş ağrıları tamamen ortadan kalkar ve iyileşmeler meydana gelir. Bunun için muhakkak işinde uzman olan hekimlere gidilmesi gerekir. Aşağıda işinde uzman olan doktorların ilaçsız bir şekilde baş ağrılarının türünün tedavisinde uyguladıkları teknikler anlatılmaktadır. Bu teknikler şu şekildedir:

 • Gerilim tipi baş ağrısında hekimlerin uyguladıkları en güzel tedavi yöntemi gevşeme eğitimidir.
 • Bunun dışında migren de ise en doğru tedavi yöntemi akupunkturdur.
 • Bunun dışında botox yöntemi ile de baş ağrılarının iyileştirilmesi yapılır.

Yukarıda verilen tedavi yöntemleri ve uygulamaları ile baş bölgesinde meydana gelen baş ağrılarının türleri kolay ve hızlı bir şekilde iyileştirilir. Böylece bundan sonra ilaç içmeye gerek kalmaz.

Ayrıca hamilelikte karın ağrısı geçirme yollarına bakabilirsiniz.

Hap İçmeden Doktora Giderek Baş Ağrısını Geçirme

Hap içmeden hekime başvurarak baş ağrısını geçirme mümkündür. Bunun için muhakkak bazı belirtileri kısa sürede fark etmeniz gerekir. Özellikle hekime hemen gidilmesinde baş bölgesinde sancılı bir şekilde sürekli olarak ağrımaların ve zonklamaların olması gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Silikozis Nedir? Silikozis Hastalığı Nasıl Geçer?

Bunun dışında baş bölgesinde cinsel ilişkilerde veya ağır bir eşyaların taşınması sonucunda baş ağrıları meydana geliyorsa, muhakkak bir hekime giderek gerekli testlerin yaptırılması gerekir. Testlerin sonucunda kişiye özel olarak tedaviler uygulanır ve baş ağrılarına kesin çözümler bulunur. Bu sayede hap içmeden de baş ağrıları geçmiş olur. Bu yüzden başında şiddetli ağrı hissedenler hemen doktora gitmelidir.

Baş Ağrılarının Giderilmesinde Neler Yapılmalı?

Baş ağrılarının geçirilmesinde yapılması gerekenler vardır. Aşağıda uyulması gereken koşullar detaylı bir şekilde anlatılmaktadır:

 • Baş ağrılarının yok olması için alkollü içeceklerden uzak durmak gerekir.
 • Bunun dışında çikolata ve et türü yiyeceklerin yenmemesi gerekir. Bu tarz yiyecekler baş ağrılarını daha çok tetikler.
 • Bunun yanı sıra uykusuzluk da baş ağrılarının en önemli nedenlerindendir. Bu yüzden düzenli bir şekilde uyumaya dikkat etmek gerekir.
 • Aynı zamanda radyasyon içerikli cihazların kullanımından da uzaklaşmak gerekir. Özellikle bilgisayar ve cep telefonları baş ağrılarını şiddetli bir şekilde tetiklemektedir.
 • Bunun haricinde baş ağrısından korunmak için her öğün yemek yemede fayda vardır. Yemeklerin düzenli bir şekilde yenmesi sonucunda baş ağrıları geçer.
 • Ayrıca stres ve olumsuz olaylardan uzak durmak gerekir. Bu sayede baş ağrıları negatif olmayan insanlardan tamamen uzaklaşır.

Yukarıda verilenlerin yapılmasından sonra baş ağrısına maruz kalanlar kısa sürede ağrılarından kurtulur ve sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam eder. Böylece vücudun fonksiyonları daha güçlü bir şekilde kendini göstermeye başlar.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Geri bildirim: Karında Gaz Ağrısı Nasıl Geçer? (Doğal Yöntemler)

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı