Hafta Hafta Gebelik

Hafta Hafta Gebelik

Bebeğinizi sayılı haftalar sonra kucağınıza alacaksınız ama tahmin ettiğimiz kadarıyla biraz fazla heyecanlısınız. Aileye bir can katılacak, insan nasıl heyecanlı olmaz ki? Hamileliğiniz boyunca nasıl besleneceğinizden tutun da bebeğin gelişimini etkiler belki diye nasıl müzikler dinlemeniz gerektiğine varana kadar araştırıyorsunuz. En doğal hakkınız, artık bir annesiniz. Bundan sonraki hayatınızı bebeğinizin minicik ayaklarıyla koştuğu yöne göre şekillendireceksiniz. Peki, hangi haftalarda hangi aşamalardan geçiyorsunuz? Bebeğiniz gelişiminde hangi yolu izliyor? Hangi haftada en çok hangi besine ihtiyaç duyuyorsunuz?

Sitemizde tüm bunları detaylarıyla bulabilirsiniz. Haftalar geçtikçe yapmanız gereken rutinler ve yapmamanız gereken alışkanlıklarınız olacak. Doğum yaklaştıkça, en iyisi konusunda endişeleriniz artacak ve biz her an sizlere paylaştıklarımızla destek sağlamaya devam edeceğiz.

Her şeyden önemlisi, sağlıkla küçük meleğinizi kucağınıza almanız değil mi sonuçta? Paylaşımlarımızı dikkate alarak, bizden öğrendiklerinizle uzman doktorunuzdan edindiğiniz bilgiler eşliğinde gebelik sürecinin her haftasını sağlıkla ve güvenle geçirebileceksiniz.

Hafta Hafta Gebelik Egzersizleri

Normal rutinimizde olması gereken spor, hamilelikte yerini rutin hafif egzersizlere bırakmalı. Çünkü anne adayı, kendini fazla yormamalı ama yorulmasın derken de fazla hareketsiz kalmamalı tabi.

Sitemizde sizlere hafta hafta egzersiz tabloları sunacağız. Bebeğin anne karnında gelişimine ve annenin vücut esnekliğini korumasına destek olan bu hareketler, sizin sağlıklı bir süreç geçirmenizde etkin rol oynuyor.

Doğuma az kala egzersizleri kısa süreliğine bırakmalı, daha fazla dinlenmelisiniz. Doğuma kadar gelen bu süreçte düzenli beslenip, düzenli hareket ederseniz, doğum sonrası çatlaklardan kurtulursunuz. Biliyorsunuz ki bu çatlaklar her kadının korkulu rüyası, büyük ölçüde vücut deformasyonu sağlar.

Hafta hafta spor önerilerimiz, anne psikolojisine destek tavsiyelerimiz, bebek gelişimi takip önerilerimiz ve buna benzer her konuda sitemiz aracılığıyla hamileliğinizin her haftasında yanınızda olacağız. Bizi takip ederek, daha sağlıklı ve mutlu bir hamilelik süreci geçirebilirsiniz.


Başa dön tuşu
Kapalı