Diyet

Göbek Eritme Egzersizleri | Göbek Eritmek İçin Diyet

Göbek hem kadınların hem de erkeklerin sorunlarından biri olarak görülmektedir. Bu neden yüzünden pek çok kişi göbek eritme yöntemlerinden faydalanarak düz bir karna ulaşmak istemektedir. Göbek sorunu erkeklerde de kadınlarda da kıyafetlerin düzgün şekilde taşınamamasına yol açmaktadır. Bu yüzden de göbek eritmek hem erkekler hem kadınlar için büyük önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra göbek bölgesinde bulunan yağlar, göbek eritme egzersizleri ya da farklı uygulamalar ile kısa süre içerisinde müdahale edilmediğinde, kalıcı hale gelebilmektedir. Özellikle yaş alınması neticesinde vücudun yağlardan daha zor kurtulduğu bilinmektedir. Ancak bu durumda kişilerin fizyolojik özelliklerinin test edilmesi gerekmektedir. Böylece bireysel ve kesin neticelere erişim sağlayabilmektedir. Normal şartlar altında göbek eritme egzersizleri yapılarak göbek sorunundan kurtulmak mümkün olmaktadır. Fakat yapılan diyetler her zaman tek balına yeterli gelmemektedir. Bundan ötürü göbek eritmek için diyet yapanlar, diyetisyenlerinin önerileri ile birlikte spor yapmaya başlamaktadır. Göbek eritme yöntemleri arasında en etkili bileşimler olan diyet ve spor istenen sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Ancak sporda göbek bölgesine yönelik egzersizler yapılması gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Diyet Yapmadan Kilo Vermek – Diyetsiz Kilo Vermek

Göbek Eritme Egzersizleri Nelerdir ve Nasıl Yapılır?

Göbek eritme egzersizleri sayesinde yapılan diyetler desteklenerek güz bir karın sonucu yakalanabilmektedir. Ancak egzersizlere başlamadan önce bir takım kısaslara dikkat edilmelidir. Bireylerin düzenli bir spor yaşamları bulunmuyorsa göbek eritme egzersizlerine birden ağırlık vermemelidir. Bunun yanı sıra hareketlere başlanmadan önce kardiyo yapmak ya da vücudun ısınmasını sağlamak gerekmektedir. Böylelikle egzersizler esnasında herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimali düşürülmektedir. Göbek eritme hareketleri birden fazla teknikten meydana gelmektedir. En çok yapılan ve en etkili olanların başında ise mekik gelmektedir. Mekik yere sırt üstü uzanılarak çekilmektedir. Eller kafa arkasında birleştirilerek, ayaklar kıvrık ya da düz olarak hareket tamamlanabilmektedir. Burada önemli olan ayakların yerden kalkmamasıdır. Ayrıca mekik tam, yarım ve yan mekik olmak üzere çeşitlendirilebilmektedir. Göbek eritme hareketleri arasında bisiklet hareketi de en etkililerinden biridir. Üstelik yapımı da kolay olan bisiklet hareketi özellikle alt karın kaslarının çalışmasını sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Diyet Yapmadan Kilo Vermek - Diyetsiz Kilo Vermek

En Etkili Göbek Eritme Diyeti

Göbek eritme egzersizlerinin etki süresini hızlandırmak kişilerin elindedir. Bunun için egzersizlerle birlikte göbek eritme diyeti uygulanmalıdır. Pek çok kimsenin göbeğinin büyük olmasında hazımsızlık sıkıntıları ve şişkinlik de ana etmenler arasındadır. Bağırsak sorunları ise beslenme alışkanlıklarının iyi olmaması yüzünden patlak vermektedir. Bu neden yüzünden uzmanlar şok diyetle yerine göbek eritme diyeti olarak sağlıklı beslenme düzenine geçilmesini önermektedir. Göbek problemleri olan kimselerin diyetlerinde özellikle lifli gıdalara ağırlık verilmelidir. Lifli gıdalar bağırsak hareketlerini de hızlandıracağı için göbekle birlikte şişkinlik hissiyatı da yok olacaktır. Üstelik göbek eritme egzersizleri yapılan diyetlere daha motive olarak devam edilmesini garantilemektedir. Göbek eritmek için diyet yapan kimselerin uzak durmaları gereken besinler de bulunmaktadır. Özellikle trans yağlar bu alanda en dikkat edilmesi gereken besinlerdendir. Trans yağlar yerine zeytinyağı, avokado yağı ya da Hindistancevizi yağı tercih edilmelidir. Göbek eritme diyetinde su içmeye özen gösterilmesi de yapılan öneriler arasındadır. Son olarak göbek yağlarından hızla kurtulmak için sabahları aç karna ılık suya birkaç damla limon eklenerek içilmesi önerilmektedir. Sirke ile de hazırlanabilen bu karışım mide sorunları olmayan kimselerde hızlı şekilde göbek eritmektedir.

Diyetsiz Göbek Eritmek Mümkün mü?

Göbek eritmek için diyet yapmama alternatiflerini seçmek isteyen kişilerin sayısı oldukça fazladır. Pek çok insan belirli zayıflama egzersizleri kullanarak göbek yağlarından kurutulmaya çalışmaktadır. Ancak beslenme alışkanlıklarının kötü olması, fazla gıda alımının durdurulmaması yağ yakılmasına mani olmaktadır. Kadın ya da erkek fark etmeksizin kilo verebilmek için günlük harcadığı enerji miktarına göre daha az kalori almalıdır. Ayrıca zararlı gıda tüketimine devam etmek zayıflama egzersizlerinin bir yorgunluk haline gelmesine neden olacaktır. İdeal kilosunda bulunan, az miktarda göbek sorunu olanlar için diyet yapmadan göbek eritmek uzun vadede gerçekleşebilmektedir. Ancak bunun için oldukça sıkı şekilde antrenman yapılması şarttır. Son olarak antrenmanların profesyonel sonuç vermesi de geçen zamanla birlikte göbek eritmek için diyet yapılması istemini ortaya çıkaracaktır. Ancak profesyonel sonuçlar istemeyenler bu yoldan devam edebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Hızlı Zayıflatan Diyetler Nelerdir?

İlginizi Çekebilir: Sağlıklı Diyet Uygulamaları  Sağlıklı Beslenme Önerileri

Diğer Göbek Eritme Yöntemleri

Zayıflamak için diyet yapmak akla ilk gelen göbek eritme yöntemlerinden biridir. Öncelikle diyet, insanların vücutlarından fizyolojik özelliklerine göre yağ kaybetmelerini sağlamaktadır. Kadınlar ve erkekler birbirlerinden farklı oldukları için kadınlarda basen, erkeklerde ise göbek bölümünden yağ kaybı hızlıdır. Fakat sadece göbeği olan bireyler zayıflamak için diyet yaptıklarına yine vücutlarının farklı bölümlerindeki yağları da kaybedeceklerdir. Bu neden yüzünden göbeklerden kurtulmak için en etkili yöntemlerin başında her daim göbek eritme egzersizleri gelmektedir. Egzersizler, etki dereceleri yüzünden pek çok kişice zor olarak görülmesine karşın devamlı olarak uygulanmaktadır. Göbek eritme egzersizleri sağlıklı beslenme düzeni ile desteklendiğinde sonuçlar olması gerekenden daha hızlı elde edilmektedir. Ayrıca bazı uzmanlar göbek bölgesinde toplanmış olan yağların yakımı için belli detoks ve kürler önermektedir. Tercihlere göre göbek yağlarından tamamen kurtulabilmek için bu kürlerden de destek alınması mümkündür.

Göbek Eritmek Kür

Göbek eritme hareketlerinin ve göbek eritme diyetinin daha etkin sonuç verebilmesi için bazı kürler uygulanabilmektedir. Ancak tarifi verilecek olan kür, devamlı olarak uygulandığında etkisini göstermektedir. Bunun yanı sıra kür, bireylerde herhangi bir rahatsızlığa yol açtığında alımı bırakılmalıdır. Göbek eritme diyeti yapanlar için en çok önerilen kürlerin başında “Yoğurt Kürü” yer almaktadır. Üstelik bu kürün yapımı için gereken malzemelerin satısı çok azdır. Bireyler; yarım limon suyu, üç yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı pul biber kullanarak kürlerini hazırlayabilmektedir. Kürün uygulanma zamanı ise yatmadan üç saat öncesi olarak belirlenmiştir. Göbek eritmek için verilen kürün etki oranlarının maksimuma çıkması için bazı ipuçları bulunmaktadır. Örneğin kür alımı sonrasında çokça su içmek bu ipuçları arasındandır. Göbek eritme diyeti ve küründe tercih edilen yoğurdun diyet veyahut yarım yağlı seçilmesi de önemlidir. Bu sayede göbek eritmek için gösterilen çabalar neticesinde bir karşılık alınabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Ultra İşlenmiş Gıdalar ve Kilo Problemi

Göbek Eritmek İçin Aletler

Göbek eritme egzersizleri kişilerin evlerinde yapabilecekleri alternatiflerden meydana gelmektedir. Ancak bu alanda profesyonel yardım almak isteyenler göbek eritme aletlerinden istifade edebilmektedir. Göbek eritme aletlerinin pek çoğuna türlü spor salonlarından erişim sağlamak mümkündür. Bunun yanı sıra günümüzde göbek eritme egzersizlerinin ev ortamında da profesyonel şekilde yapılma olanağı bulunmaktadır. Göbek eritme hareketlerinin alet destekli olarak ev ortamında yapılabilmesi için birkaç spor ekipmanı elde edilmesi gerekmektedir. Normal boyut yerine küçük boy bir pilates topu almak göbek eritme hareketleri yapımında yardımcı olmaktadır. Ayrıca piyasada mekik çekilebilmesini kolaylaştıran ekipmanlar da bulunmaktadır. Bu ekipmanlar büyük spor mağazalarından temin edilebilmektedir.

İlginizi çekebilir: Hızlı Zayıflatan Diyetler Nelerdir?

Bireyler alışverişlerini aynı mağazaların web sitelerinden de yapabilmektedir. Bu sayede aletler evlere teslim edilmektedir. Önerilen göbek eritme aletlerinden bir diğeri de pilates lastiğidir. Direnç lastiği şeklinde de anılan bu lastik, pek çok kasın aynı anda çalışmasını sağlamaktadır. Üstelik lastikten yardım alınarak değişik hareketler yapılarak egzersizlerden sıkılmanın önüne geçilmektedir.


Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı