Kadın Sağlığı

Genital Estetik Ameliyatı Nedir ve Fiyatları

Estetik algısı insanların yaşadıkları çağa göre değişim göstermektedir. Gerçekleşen değişimlerde yaşam şartlarının olduğu kadar tıp teknolojilerinin gelişmesi de önemli etken olarak kendini belli etmektedir. Bu bağlamda son zamanlarda genital estetik konusu sıklıkla gündeme gelmektedir. Pek çok kadının kendine güvenmemesinde veyahut kendini mutlu hissetmemesinde ana nedenlerden birinin genital bölgelerinden memnun olmamaları ana nedenlerdendir. Bu bağlamda estetik açıdan daha güzel bir genital bölgeye sahip olunmak isteği de içten içe büyümektedir. Kadınlar için artık bu isteklere kavuşmak geçmişe göre daha kolaydır. Hem modernize edilmiş tıp hem de acısız operasyonlarla estetik görünümler elde edilebilmektedir. Bunun için öncesinde genital estetik nedir ya da ne değildir konusunun iyi bir şekilde kavranması şarttır. Pek çok kadın bu alanda yeterince bilgi sahibi olmadıklarından dolayı hatalı kararlar vermek veyahut kararlarını ertelemek gibi neticelere varmaktadır.

İlginizi çekebilir: Genital Bölge Beyazlatma

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik ne demek konusunda yapılan açıklamalar bir takım müdahalelerle, genital bölgelerde meydana gelmiş olan deformasyonların giderilmesi olarak gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde son zamanlarda bu alanda pek çok başarılı hekim ve merkez hizmet vermektedir. İstanbul, Ankara ya da İzmir gibi büyükşehirlerin yanı sıra diğer illerde de genital estetik konusunda yardım ve destek alınması mümkündür. Kadınların genital estetik hakkında bilmeleri gerekli olan bir diğer şey ise bu durumun bazen bir gereklilik halini alması ile alakalıdır. Öncelikle kadın cinsel organı farklı bölümlerden meydana gelmektedir.

Var olan bölümlerin tamamı farklı fonksiyonlar bulundurmalarına karşın cinsel hayatın canlı hale gelmesi açısından da gereklilik arz etmektedir. Örneğin dudakların çok büyük ya da çok küçük olması pek çok kadının kendine güven sorunları hissetmelerinin yanı sıra birliktelikleri sırasında zevk alamamalarına da yol açmaktadır. Herhangi bir problemi olmayan kadınlar vajinal olarak gerçekleştirdikleri doğumları sonrasında da bahsedilen sıkıntıları görebilmektedir. Genital estetik başlığı altında alanında uzman hekimler tarafından yapılan operasyonlar; dudakların büyük ya da küçük olması, rektum sarkmaları, vajinanın esnekliğini kaybetmesi gibi ana sıkıntıların tümü giderilebilmektedir. Bu konu hakkında bilinmesi gereken son konulardan biri ise uygulanan yöntemlerdir. Kadınların büyük bir bölümü operasyonlardan acı korkusu ile uzak durmaktadır. Oysaki ilerleyen tıp teknolojileri sayesinde minimum acı ile birlikte istenen sonuçların elde edilmesi mümkün olmaktadır.

Genital Estetik Ameliyatı Hakkında

Kadınların estetik ameliyatı hakkında merak ettikleri konulardan biri de yöntemlerle alakalıdır. Bu konu kapsamında artık her operasyonun cerrahi müdahale gerektirmediğinin bilinmesi şarttır. Örneğin vajina daraltma işlemlerinde uzmanların önerisi kapsamında kesi olmaksızın ışın sistemleri üzerinden tedavi görmek mümkündür. fakat işlemlerin uygulanabilmesi için tercih edilen tıp merkezinin ekipman konusunda eksiksiz olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra her operasyon bu şekilde yapılamamaktadır. Uzman önerisi de bu alanda kendini göstermektedir. Kesi işlemleri ile gerçekleştirilen operasyonlarda ise genel çerçevede genel anestezi yapılmaktadır. Böylelikle operasyon sırasında herhangi bir acı ya da tedirginlik hissedilmemektedir. Kadınların genital estetik sonrasında duruma göre 4 ya da 6 hafta kadar aktif cinsel hayatlarına son vermeleri istenmektedir. Uzmanlar operasyonlardan sonra gerçekleştirecekleri muayenelerde bu alanda kişiye özel bilgiler de vermektedir. Son olarak kızlık zarı dikim işlemleri de estetik operasyonlarından biridir. Zannedilenlerin aksine kızlık zarı dikimlerinde kadınlar genel anestezi almak zorunda değildir. İşlem uygulanmadan önce uyuşturulan bölge herhangi bir acı hissi olmadan kısa süre içerisinde operasyonun tamamlanmasını sağlamaktadır. Fakat dikimlerde farklı türler olduğu için bu konuda da uzmanlardan görüş alınması çok önemlidir.

Genital Estetik Fiyatları

İstanbul genital estetik fiyatları ya da İzmir, Ankara Adana gibi illere özel olarak araştırmaların yapılması bu alanda işlem gerçekleştirmek isteyenlerin attıkları ilk adımlardan biridir. Fiyatlar konusunda da operasyonlar konusunda bilinmesi gerektiği gibi önemli ayrıntılar yer almaktadır. Operasyon yaptırılacak olan merkezlerin seçimlerinde fiyat karşılaştırmaları elbette önemlidir. Fakat merkez seçimlerinde fiyattan önce gelen kıstaslar bulunmaktadır. Merkezin tıbbi yeterliliği, sağlık koşullarına uygun hizmet verip vermediği ya da görev yapan hekimlerin uzmanlık derecesi bu alanda akla gelen ilk kıstaslardır. Uygun fiyat garantisi ile merdiven altı hizmet sunumu yapan yerlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Çünkü böyle merkezlerde insan sağlığı neredeyse hiç düşünülmemektedir. Genital estetik fiyatları konusunda yeterliliklerden sonra kıyaslamalar yapılmaktadır. Bazı durumlarda kaliteleri eşit olan merkezlerde farklı rakamlar alınması mümkündür. Bu durumun ortaya çıkmasında ise merkezin bulunduğu il, ilçe ya da bölge etkin rol oynamaktadır. Son olarak genital estetik oldukça geniş bir listeden meydana gelmektedir. Bu neden yüzünden kadınların hangi estetik biçimine ihtiyaçları olduğunun belirlenmesi de net rakamların alınmasını sağlamaktadır. Genital estetik kapsamında fiyat alımları için uzmanlara muayene olmanın gerekliliği de bu neden yüzünden önem arz etmektedir. Her muayene operasyona evet deme şartı bulundurmamaktadır. Birden fazla tıp merkezi ile görüşme sağlanarak son kararın verilmesi yine kadınların yapacakları tercihe bağlıdır.

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı