Kızlık Zarı

Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölge beyazlatma işlemleri doğal ya da medikal yollardan yapılabilmektedir. Ancak kadınların genital bölge kararma konusu hakkında da bilgilere sahip olmaları gerekmektedir. Vajinadaki renk değişimleri zaman içerisinde kararma ya da koyulaşma yaşanmasına neden olabilmektedir. Bu durumun meydana gelmesinde hatalı iç çamaşırı kullanımından doğuma kadar devam eden nedenlerin sayılması da mümkündür. Ancak artık pek çok farklı yöntem üzerinden genital bölge beyazlatma yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra kararmaların olması üzerine genital bölge beyazlatma yapılması şart da değildir. Çünkü kararmaların sağlık açısından hiçbir sıkıntı yaratmadığının altı çizilmektedir. Fakat kararmalar kadınların psikolojik açıdan kendilerini kötü hissetmelerine yol açmaktadır. Kendini kötü hisseden kadınların doğru yöntemlerle işlemlere başvurmalarında da herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

İlginizi çekebilir: Genital Estetik Ameliyatı Nedir ve Fiyatları

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma

Genital kararma problemi olanlar için lazerle beyazlatma önerilebilmektedir. İşlemlerin lazerle yapılmasında sorun bulunmamaktadır. Fakat lazer, kullanımı uzmanlık isteyen bir sistem bulundurmaktadır. Lazerle genital bölge beyazlatma işlemini merak edenlerin sağlık kuruluşunu ve uzmanlarını iyi araştırmalar neticesinde seçmeleri gerekmektedir. Doktor ve bireyler anlaşmalarından sonra işlemler bir randevu verilerek başlamaktadır. lazer işlemi öncesinde kişilere lokal olarak uyuşturma verilmektedir. Bu sayede lazer ışınlarının vereceği acı hiçbir şekilde hissedilmemektedir. Seanslar kişiden kişiye değişim göstermektedir. Ancak bir seansın ortalama olarak 20 dakika sürdüğü bilinmektedir. Lazerle yapılan işlemlerde genel amaç lazer sayesinde derinin epidermis tabasının soyulmasıdır. Soyulan üst katmanın altından daha sağlıklı ve rengi açık ola bir tabaka kendini göstermektedir. Bireyler işlem sonrasında hemen günlük hayatlarına dönebilmektedir. Renk değişimi bir ay içerisinde tam olarak görülmeye başlamaktadır.

Genital Bölge Beyazlatma Kremi

Genital bölge kararmalarından sonra bölge beyazlatma kremi kullanımı da oldukça yaygındır. İşlemlerin lazerle yapılması sonrasında neticenin kalıcı ve hızlı bir biçimde alındığı bilinmektedir. Ancak pek çok kadın genital beyazlatma sorunu olduğunu doktorlarla bile paylaşmak istememektedir. Bunun yanı sıra mahremiyetlerine özen gösteren kadınların sayısı da oldukça fazladır. Genital bölge beyazlatma kreminin lazere tercih edilmesinde fiyatların etkisinin olduğu da bilinmektedir. Piyasada genital bölge tedavisinde için pek çok farklı krem satışa sunulmaktadır. Sağlığa herhangi bir zararı olmadığı kanıtlanmış olan kremlerin kullanımında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak genital beyazlatma kreminden istenen faydanın alınması düzenli kullanıma bağlıdır. Ayrıca krem kullanımından sonra bir süre beklenmesi de gerekmektedir. Bir kullanım sonrasında anında sonuç alınmamaktadır.

Genitl Bölge Beyazlatıcı

"<yoastmark

Genital bölge beyazlatıcı olarak piyasada yer alan yöntemlerin illa ki birini tercih etmek zorunlu değildir. Kadınlar için kremle ya da lazerle tedavi önerileri verilmektedir. Yöntemlerden hangisinin tercih edileceği ise kadınların nihai kararlarına bağlıdır. Genital bölge beyazlatıcı olarak bilinen işlemler hakkında uzmanlardan görüş alınması da mümkündür. Kadınlar özellikle lazerle bölge beyazlatmak için öncesinde birden fazla doktorla da görülebilmektedir. Üstelik görüşmeler sonrasında işlemin yapılması şart da değildir. Beyazlatmak için şansların kremlerle denenmesi de mümkündür. Genital bölge beyazlatıcı kremlerin kullanımı ya da lazerin kesin sonuç verebilmesi için hormon değerlerinin yerinde olması da çok önemli noktalardan biridir. Çünkü bazı kadınlardaki kararmanın ana nedenlerinin başında belli hormonların olması gerekenden çok fazla bulunması yer almaktadır.

Fiyatlar

Genital bölge beyazlatma ya da lazerle yapılan işlemlerinin tercihlerinde fiyatlar da önemli etmenlerden biridir. Ancak genital beyazlatmanın fiyatları hakkında net rakamlar vermek yanlış olacaktır. Bu durumun değişik nedenleri vardır. Öncelikle genital bölge beyazlatmada değişik türden lazerler kullanılabilmektedir. Özellikle tıp teknolojilerinin gelişmesinden sonra yeni lazer makineleri kullanıma sunulmaktadır. Genital beyazlatma fiyatları merkezlerde hangi makinelerin bulunduğuna ve doktorların uzmanlarına göre değmektedir. Genital bölge beyazlatma fiyatları merkezlerin hangi şehide ve semtte olduğuna göre de farklı rakamlar almaktadır. Genellikle büyükşehirlerin lüks olan semtlerinde rakamların daha yüksek olduğu bilinmektedir. Bu işlem için tek alternatif lazer değildir. Fakat kremlerde de piyasa fiyatları oldukça değişkendir. Son yıllarda kremlere olan ilginin artması ile birlikte krem alternatifleri de artmıştır. Bu da değişik fiyat skalalarının oluşmasına yol açmıştır.

 

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı