Cildinizi Genç Göstermek İçin Neler Yapabilirsiniz?

Cildinizi Genç Göstermek İçin Neler Yapabilirsiniz?
06.10.2019
76
A+
A-

Cildinizi Genç Göstermek İçin Neler Yapabilirsiniz?

Belli bir yaşa geldikten sonra artık genç gözükmeyiz. Yüzümüz kırışmaya göz altlarımız morarmaya başlar. Olduğumuzdan çok daha yaşlı göstermeye başlarız. Östrojen ve testesteron hormonları azalmaya başlar. Peki cildimiz nasıl daha genç gösterebiliriz ? Daha genç gözükmek için ne yapmalı ?

Her Gün Yüzünüzü Yıkayın

 

Yüzünüzü her gün en az 2-3 defa yıkamazsanız hem kirli gözükecektir, hem de yeterince genç göstermeyecektir. Cildinizi genç göstermek istiyorsanız mutlaka her gün en az 2 defa yüzünüzü yıkamalısınız. Yüzünüzü yıkadıktan sonra pamuk topları ile yüzünüzdeki yabancı maddeleri temizleyebilirsiniz. Bunun için pek çok kozmetik mağazasında yüz temizleyici sıvılar bulunmaktadır bunları yüzünüzü yıkadıktan sonra kullanabilirsiniz.

Su İçmek

 

Su içmek yaşamak için yapmak zorunda olduğumuz bir eylem, genç gözükmek için ne yapmalı diye soruyorsanız bol bol su içmelisiniz. Yaz aylarında günde en az 3 kışın ise günde en az 2 litre su içmeye özen gösteriniz.

İlginizi çekebilir: Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Güneşten Mümkün Olduğunca Korunun

 

Genç gözükmek istiyorsanız cildinizi güneşten korumanız gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında yüzünüze güneş koruyucu krem sürmeden evden çıkmamanızı tavsiye ediyoruz. Mutlaka en az 30 faktörlü bir güneş kremi kullanın. Krem cildinizin yanmasına veya hasar almasına mani olacaktır. Güneş kremi yerine, güneş koruyucu içeren makyaj malzemeleri de kullanabilirsiniz. Hemen her kozmetik mağazasında satılmaktadır.

Genç Gözükmek İçin Ne Yapmalı ? Ölü Hücrelerden Kurtulun

 

Ölü hücreler her zaman cildiniz çok daha yaşlı gösterecektir. Cildinize peeling yaparak yaşlı gözükme sorununu ortadan kaldırabiliriz. Peeling ölü hücreleri temizleyerek daha genç yeni hücreleri ortaya çıkarır böylelikle cildiniz olduğundan çok daha genç gösterecektir.

İlginizi Çekebilir:  Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kilo Verin

 

Fazla kilolar hem genel sağlık hem de cilt sağlığı için tehlikelidir. Metebolizmanız 30 yaşından sonra yavaşlamaya başlar. Bu nedenle kilo almaya daha müsait hale gelirsiniz. Hergün yapacağınız 30 dakikalık bir egzersiz ayda 1 kilo vermenize yardımcı olabilir. Fazla kilolu olup olmadığınızı öğrenmek için boyunuza bakmalısınız, boyunuzun son iki hanesi olmanız gereken maksimum kilodur. 1,80 boyundaysanız 80 kilo ve üzeri sizin için tehlikelidir. Kadınlarda ise boyun son iki hanesinden 5-10 kg daha az olmalıdır. 1,60 boyunda iseniz, en fazla 55 kilo olmalısınız.

İlginizi Çekebilir : Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı? Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.