Anne & Bebek

Gebelikte Terk Edildiyseniz Bilmeniz Gereken 5 Tavsiye

Hamilelik, kadının başına gelebilecek en zor şeydir. Elbette, aynı zamanda en ilginç ve beklenen olaydır, ancak hamileliğin sonuna gelindiğinde herkesin mutlu olmadığını fark edebilirsiniz. Neden oluyor? Çok fazla faktör var ama en acınası, diğerlerinden ve özellikle de kocanızdan en çok yardıma ihtiyacınız olduğunda tamamen yalnız olmanız. Hamileyken eşinizi boşamak için daha kötü ne olabilir? Elbette, hiçbir şey! Çok savunmasızsın, o yüzden yardıma ihtiyacın var, böyle bir dönemde yalnız kalamazsın.

Boşanma başvurusu, boşanma evrakları ile ilgilenme, eşinize gerekli tüm form ve bilgilerle hizmet verme, vb. Gibi birçok öğeyi içeren boşanma süreci sizin için gerçek bir işkence olabilir, bu nedenle tasarruf etmek için çok dikkatli olmalısınız.

Eşinizle boşanma veya ayrılma sürecinin üstesinden gelmeniz ve genel olarak insanlara olan inancınızı korumanız için, ayrıca gelecekteki bebeğinizi kurtarmak için 5 temel ipucunu ele alacağız.

Bebeğinizin Geleceğini Düşünün

Allah tarafından büyük bir armağan alıyorsunuz, bunu unutamazsınız veya bebeğinizin mutsuz olmasına izin veremezsiniz. Ona iyi bir yaşam ve mükemmel yaşam koşulları sağlamak için elinizden geleni yapmalısınız. Gelecekteki bir anne olarak bebeğinizin iyiliğini her zaman hatırlamanız gerekir, bu yüzden asla içinizde bir keder olmasına izin vermeyin! Elbette, gelecekteki bebeğinizin babası olan eşinizin ikinizi de bırakmaya karar vermesi çok korkunç, ancak şimdi bu kişinin sizinle ve bebeğinizle birlikte yaşamaya değmeyeceğini biliyorsunuz. Bebeğiniz daha iyi bir baba gerektirir ve onu kesinlikle gelecekteki bebeğiniz için bulacaksınız. Bir daha asla yalnız olmayacaksın, çünkü bebeğin var. O şimdi sizin yaşam anlayışınızdır, bu nedenle iplerinizi tutun ve daha fazla yaşamaya odaklanın.

Hamileler İçin Açılmış Kurslara Gidin

Hem senin hem de bebeğin için iyi bir fikir olacak. Vücudunuzdaki değişikliklere ve doğum yapma sürecine kendinizi hazırlayacaksınız, bu yüzden orada bazı arkadaşlar bulabilirsiniz.

Evde oturmayın, bebeğinizin temiz havaya ve sağlıklı bir anneye ihtiyacı var. Ayrıca arkadaşlarınızdan sizinle kurslara gitmelerini ve sizi desteklemelerini isteyebilirsiniz. Diğer insanlarla ne kadar fazla zaman geçirirseniz farklı konuları düşünmeniz o kadar kolay olur.

Daha Fazla Uyuyun

Hamileyken daha fazla uyumak istiyoruz, bilim adamı hamile bir kadının 7 gün 24 saat uyuyabildiğini ve hamilelikle bağlantılı sağlık değişiklikleri nedeniyle uykulu hissedebileceğini iddia ediyor. Bu fırsatı, yaşamınız için bir süre boyunca sağlıklı ve hazır olmak için kullanmalısınız. Durumunuzda çok önemli olan sağlıklı yiyecekler yemek ve uyumak, şu anda bulunduğunuz yerde yapabileceğiniz en iyi şeydir. Ağlamadan ve inanılmaz bir şey yapmadan önce iki kez düşünün, eski eşinize değil, çocuğunuza zarar veriyorsunuz.

Mümkün olduğu kadar kendinizi eğlendirin

Parka gitmek istersen, neden gitmiyorsun? Birkaç müzeyi ziyaret etmeye istekli iseniz, şu an başlamak iyi bir fikir, bu yüzden yalnız ve üzgün olmamak için elinizden geleni yapın. Kendinizi iyi hissediyorsanız ve durumunuz iki saat veya daha fazla oturmaya uygunsa, sinemaya gitmek de harika olabilir.

Elbette, sigara içmek, alkol almak veya uyuşturucu kullanmak hem sizin hem de bebeğiniz için kesinlikle uygunsuz ve zararlıdır, bu yüzden hayatınızı kırmaya karar vermeden önce iki kez düşünün.

Bebek için giysi ve başka şeyler alın

Çok yakında bir anne olacaksın, bu yüzden bu önemli görev için kendini hazırla. Ailenin yeni üyesine kesinlikle oda hazırlayabilir, kıyafet satın alabilir, hatta kendi doğum sürecinizi organize edebilirsiniz. Gelecekteki süreç için hazır olduğunuzdan ve sakin kaldığınızdan emin olun, yalnız değilsiniz.

Sonuçta, size bir ipucu daha verebiliriz, yeterince güçlü olabilirsiniz! Her şeyi kendiniz yapabilirsiniz, düşündüğünüzden daha güçlüsünüz, bu nedenle gelecekteki bebeğiniz kesinlikle gökyüzündeki güneşiniz, dünyadaki sevgili kişiniz olacak. Hem siz hem de bebeğinize değer verecek başka bir erkekle tanışacaksınız, o yüzden şimdi gülümseyin, nereye gideceğinize karar verin. Şimdiye kadarki en iyi anne olabileceğine inanıyoruz!


Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı