Genel SağlıkİLAÇLAR

Fucidin Pomad Nedir? Nasıl Kullanılır?

Fucidin Pomad nedir, deri altı iltihaplarını, egzamayı, sivilce rahatsızlıklarını, özellikle ergenlik yıllarında karşımıza sıklıkla çıkan kıl kökündeki kıl dönmelerini ve buna benzer her türlü sorunu çözmenize yarayan etkin formatlı bir ilaçtır. Bu ilacın en etkin maddesi Sodyum Fusidattır. İlaç, antibiyotik özelliği gösterir ve cilde etki eden bakteriler üzerine etki ederek sorunun kökünden çözülmesini sağlar. Fucidin Pomad’ı enfeksiyon kapmış her yerde kullanabilirsiniz. Fucidin Pomad nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir? sorusuna cevap arayanlar ilgili alt başlıklarımızdan bu bilgileri edinebilirler.

Yağ bezelerinden tutun da egzamaya kadar her konuda Fucidin Pomad’ın faydasını görebilirsiniz. Sürüldüğü yerde deri altına işleyerek içerideki iltihabı kurutur. Kıl dönmeleri, sivilceler ve deri altından gelen her türlü iltihaplı hastalığa deva olabilir. En fazla 20 gün kullanılması gereken bu krem çok güçlü bir antibiyotiğe sahip olduğu için kesinlikle doktorun verdiği kullanım süresini aşmamanız gerekir. Genelde sivilcelerden kurtulmak amaçlı kullanılan Fucidin Pomad, sadece sivilcelerden kurtarmakla kalmayıp o bölgede tekrar sivilce çıkmasını da engeller.

Göz atabilirsiniz: Sivilce Kremi İsimleri Nelerdir? Kullanımı-Yan Etkileri ve Fiyatları?

Fucidin Pomad Nasıl Kullanılır?

Fucidin Pomad nasıl kullanılır sorusu bu kremi kullanmak isteyenlerin en fazla sorduğu sorular arasındadır. İlacı, hastalığınızın seyrinde gerçekten azalma görmek istiyorsanız kesinlikle doktorunuzun tavsiyelerine uygun olarak kullanmalısınız. Fazla ya da yetersiz kullanımda tedaviden sonuç alamayabilirsiniz. Eğer ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde ve önerdiği kadar kullanırsanız; büyük fayda göreceğinize eminiz. İlacı süreceğiniz yeri güzel bir şekilde temizledikten sonra, pomadı parmağınızın ucuna ufacık bir tanecik kadar alınız. Rahatsız olan bölgenize nazik hareketlerle, dairesel olarak kremi bir tabaka haline gelecek şekilde yayınız. Kremin o şekilde kurumasını sağlayınız. Kremi sürdükten sonra yaranın mikrop kapmamasına özen göstermelisiniz. Dilerseniz açık havadan mikrop kapmaması için üzerine bir sargı bezi örterek yaranızı koruyabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kremin kesinlikle açık yara üzerine sürülmemesidir.

Bu anlatılan uygulamayı, günde en fazla üç kez yapmanız gerekir. Pomadın daha fazla kullanılması deride farklı deri rahatsızlıklarının ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Fucidin Pomad Yan Etkileri nelerdir?

Bilmeniz gereken en önemli unsur, kullandığınız her ne olursa olsun ilaç, merhem ya da pomad, prospektüsünü dikkatle okuyunuz. İçeriğinde alerjiniz olduğunu bildiğiniz bir madde varsa ilacı kesinlikle kullanmamalı ve durumu doktorunuza haber vermelisiniz. Fucidin Pomad kullanamamanız, onun denginde, onun yaptığı işi görebilecek başka bir ilaç kullanmayacağınız anlamına gelmez.

Bilindiği kadarıyla, pomadın kullanımında hastanın içeriğindeki bir maddeye alerjisinin olmaması halinde görülen rutin bir yan etkisi yoktur. Extra olarak, karın ağrısı, kurdeşen, deride aşırı kabarma ya da kızarmalar, nefes almada güçlük gibi durumlar yaşarsanız hemen doktorunuzla irtibata geçiniz. İlacın tedavi edici süresi, genel ortalama olarak yedi gündür. Yedi gün düzenli kullanımın ardından sonuç alabilirsiniz. Cilt üzerindeki bakterilere antibiyotik özelliğiyle müdahale eden güçlü bir pomad olduğundan, güvenle kullanabilirsiniz.

Kullanım esnasında size zarar gelmemesi için, pomadı asla ağzınıza yüzünüze gözünüze değdirmeyiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız bol duru su ile yıkayınız. Kurutucu özelliğinin istemeyeceğiniz bir durum yaratmaması için, yüzünüz, göz çevreniz ve vücudunuzdaki ince kıvrımlarda pomadı uygulamamalısınız. Fucidin Pomad kullanırken cildinize alkollü bakım kremleri ya da sert sabun şampuan gibi nesneler temas ettirmemelisiniz. İki güçlü etki, cildinizde sonrasında pişman olacağınız bir etki yaratabilir.

Fucidin Merhem Faydaları Nelerdir?

Fucidin merhem nedir sorusu kadar faydaları da önemlidir. Fucidin faydaları aşağıdaki gibidir;

  • Fucidin merhem kremini diğer birçok kremden ayıran en önemli özelliği antibiyotik kremi olmasıdır.
  • Kesikler için kullanılabiliyor olması
  • Fucidin Pomad faydaları arasında yer alan yaralara ve hafif yanıklara iyi gelmesi, bu ürünün en önemli yararlarındandır.
  • Arı sokmaları
  • Sivilce ve akneler
  • Genital siğil
  • Böcek sokmaları
  • Sivri sinek ısırıkları

Fucidin Krem Vajinaya Sürülür mü?

Fucidin krem vajinaya sürülür mü sorusuna cevap arayan kadınlar için verilebilecek en sağlıklı cevap, bu merhemin vajinaya direk sürülmemesi gerektiğidir. Ancak vajina etrafına sürülmesi tavsiye edilir ve en doğru kullanımı da bu şekildedir. Fucidin krem cinsel organa sürülür mü sorusunu böylece cevaplamış olduk.

Fucidin Krem Burun İçine Sürülür mü?

Fucidin krem burun içine sürülür mü sorusu da bu merhem hakkında sorulan bir başka sorudur. Kesinlikle Fucidin krem burun içine sürülmemelidir.

Fucidin uçuğa iyi gelir mi?

Fucidin uçuğa iyi gelir mi sorusuna verilebilecek cevap bellidir. Uçuk için Fucidin kullanımı uygun olacaktır ve etkili de olacaktır.

Fucidin Merhem Açık Yaraya Sürülür mü?

Fucidin Merhem açık yaraya sürülür mü konusu önemli bir konudur. Nitekim açık yaralara asla bu krem sürülmemelidir. Sadece bu krem değil, birçok açık yara için bu durum geçerlidir ve bu tür durumlarda lütfen bir sağlık merkezine gidip, orada müdahale edilmesini sağlayınız.

Fucidin Krem Bebek Pişik İçin Kullanılır mI?

Fucidin krem antibiyotik özellikte olduğu için bebeklerde pişik için uygun olmayacaktır. Bunun için birçok krem ve merhem mevcuttur ve bu ürünlerin sürülmesi çok daha sağlıklı olacaktır.

Fucidin Pomad Fiyatı Nedir?

Etkili bir iltihap kurutucu olan Fucidin Pomad, doktorlar tarafından reçeteyle verilen ürünlerdendir. Dileyen kişi eczaneden ilacı reçetesiz olarak da satın alabilir. 2020 yılında ilacın ortalama fiyatı 19TLolarak görülüyor. İlaç, SGK’nın ödediği diğer ilaçlar gibi indirimli olarak satılmıyor. Doktor reçetesiyle alacak olmanızın, ödeyeceğiniz tutarda bir faydası olmayacak. Yalnız siz yine kullanımda doktorunuzun talimatlarını dikkate alınız. Tedavinizin sorunsuz geçmesi, uzman bir doktorun bilgisi ve deneyimiyle olacaktır.

İlginizi çekebilir: Dolgit Krem Nedir? Yan Etkileri ve Kullanımı?

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı