Kürtaj

Düşük Nasıl Olur? Bunlara Dikkat Edin

İstenmeyen gebelikleri sonlandırmak için kadınlar gizli kalmasını istedikleri durumlarda farklı şekillerde düşük yapmayı denemektedir. Ancak kasti düşük yapmak sağlı açısından hayati riskler taşımaktadır. Bundan ötürü dikkatli olunması gerekmektedir. O halde düşük nasıl olur sorusunun yanıtları için yazımızı takip edebilirsiniz.

Sağlıklı Düşük Nasıl Yapılır?

Sağlıklı şekilde düşük yapabilmek için uzman desteği alınması şarttır. Bazı kadınların gebelikte risk oluşturacak rahatsızlıkları bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda uzmanlar düşük konusunda yönlendirme yaparak sonuç alınmasını sağlamaktadır.

Düşük Yapmak İçin İlaç Kullanılır Mı?

Ne yazık ki ülkemizde web sitelerinden düşük ilaçları satışı yapılmaktadır. Fakat bu tip ilaçların tümü hayati tehlike barındırmaktadır. Düşük yapmak için ilaç kullanmak doğru değildir. Ayrıca düşük için ilaç kullanımı sadece doktor talimatları ile gerçekleştirildiğinde işe yaramaktadır.

İlgili konumuz: Düşük Yaptıran İlaç Nedir?

Bitkisel Yöntemlerle Düşük Yapmak Ne Kadar Sağlıklı?

Bitkisel yöntemlerin de düşük yapmada hayati tehlikeleri vardır. Kanamalar sonrasında rahimde kalan parçalar, ciddi rahim hastalıklarına yol açmaktadır.

Gebelik Sonlandırmada İdeal Yöntem Nedir?

Gebeliklerin sonlandırılması için kürtaj en iyi yöntemdir. Doktorlar kürtaja uygun bulmadıkları hastalarında ise kontrollü ilaç kullanımı sayesinde düşüklerin gerçekleşmesini sağlamaktadır. İşlem tehlikeli olduğundan uzman kontrolü şarttır. Kadınların düşük nasıl olur sorusuna bulacakları yanıtlar genel olarak bu şekildedir.

Mutlaka okumanız gereken konu: Düşük Hapı Kullanmadan Önce Bunları Okuyun

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı