Diyet


03.11.2019
Kilo vermek isteyen herkes bunun hızlı ve aç kalmadan olmasını...
19.10.2019
Kilo Verdiren Tok Tutan Yiyecekler Nelerdir? Kilo vermek herkesin en...
16.10.2019
Keten tohumunun zayıflamaya faydalarından yararlanmak için toz yada tohum halinde...

09.10.2019
Kilo Vermek İçin Kişiye Göre Deneyebileceğiniz Diyetler Günümüzde herkes kilo...
27.08.2019
Çay, sudan sonra en çok tüketilen ikinci sıvıdır. Çinliler, üç...
26.08.2019
3 ay, yani Haziran, Temmuz ve Ağustosları kışlardan sonra hep...

25.08.2019
Diyetin, sağlıklı olması için çoğunlukla meyve, sebze, fasulye ve kuru...
12.08.2019
Kilo vermek herkesin hayali. Kişiler her zaman ideal kilolarını korumak...
01.08.2019
Ultra İşlenmiş Gıdalar Kilodan Daha Fazlası mı? Türünün ilk çalışmasında,...
01.07.2019
Göbek hem kadınların hem de erkeklerin sorunlarından biri olarak görülmektedir....
27.06.2019
Tatlı bir damak zevkine mi sahipsiniz? Şekerin zararları maddelerini okuduktan...
26.06.2019
Yaz ayların gelmesi ile beraber kilo vermek isteyen kadın ve...
23.06.2019
Sağlıklı kilo vermek aslında sanılan kadar zor bir süreç değildir....

Dengeli beslenme, her birimizin gerek zayıflama gerekse sağlıklı yaşam için olmazsa olmazlarımızdandır. Bildiğiniz gibi dengeli beslenen kimsenin görünümünde, bakışlarında ve hareket kabiliyetlerinde olumlu değişim gözlemlenir. Bunun nedeni, kişinin ihtiyaç duyduğu kadar besleniyor olmasıdır. Diyetin anlamı aslında düzenli ve dengeli beslenmedir. Ama kişi tam olarak diyet yapıyorum diyebilmek adına elbette sporunu düzenli yapmalı, düzenli uyuyup uyanmalı, ruhunu düzenli dinlendirmelidir ki bünyesi istediği seviyeye gelirken direnç göstermesin.

Diyet Nedir?

Diyet, aslında o televizyon dizilerinde izlediğiniz gibi aç kalmak değil, yediğine içtiğine dikkat ederek, öğünleri belirli bir sınıflandırma içinde dizayn edip, vücudumuza gereken besin değerini ihtiyaç duyulan kadar almaktır. Rutin yaşamımızda çok dikkat etmediğimiz meyve tüketimi, su tüketimi gibi olgulara, diyet yaptığımız için daha da fazla değer veririz. Aslında sırf bu meyve tüketimi ve su tüketimi bile az oranda zayıflamamıza katkıda bulunur, vücut nem oranının dengelenmesine yardım eder.

Diet yaparken detokslardan faydalanmamız, fazlalık yağ yakımını hızlandıran detokslar, kullanımda aşırıya kaçılmadığı takdirde zayıflama konusunda size yardımcı olur. Detoksta aşırıya kaçmak, midenizde hasara kadar ağır sonuçlar doğurabilir. Ya da zayıflarken başka bir hastalıkla burun buruna kalabilirsiniz. İyice araştırmadan, bir yerde görerekten detoks kullanmaya başlamayın. İçeriğindeki bir bileşen size alerji yapıyor olabilir. Vücudunuzun durumunu bilin, kullandıklarınızın içeriklerini incelemeyi ihmal etmeyin.

Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Diyet, bir beslenme uzmanı eşliğinde düzenli bir şekilde uygulanırsa kişiyi istenen seviye kısa zamanda getirir.

Sitemizde sizlere, diyetinizi yaparken kullanabileceğiniz detokslar, sporla diyetin bir arada götürülmesi, etkili zayıflama yöntemleri gibi tavsiyeleri paylaşacağız. Sağlığınız, bizim için önemli. Tavsiyelerimizle zayıflama sürecinizi hızlandırırken, diyetisyen desteğini elbette ihmal etmemelisiniz. Unutmayın, sitemizde okuyacaklarınız, genel geçer önerilerdir. En etkili zayıflama planı, kişinin vücut tipi, ölçüleri, yeme içme alışkanlıkları bilinerek hazırlanır.