Gebelik

Çok Yemekten Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Çok yemekten karın ağrısı çoğu insanın zaman zaman muzdarip olduğu bir problemdir. Karın ağrısı doğal bitkiler, sıcak su, egzersiz gibi evde uygulanabilecek basit yöntemlerle geçebilir. Nadiren bazı durumlarda karın ağrısı yaşayan kişilerin doktora gitmesi gerekebilir. Eğer karın ağrısı şiddeti dayanılmazsa, sürekli yemekten sonra tekrar ediyorsa, ağrı sırasında kişinin nefesi kesiliyorsa, ağrıya baygınlık hissi eşlik ediyorsa doktora başvurmak gerekir. Bu durumlarda karın ağrısının çok yemeye bağlı olarak tetiklendiği ancak arka planda farklı hastalıkların olduğu söylenebilir. Hekim, hastalık teşhisi için hastadan gerekli testleri isteyerek muayene yapacaktır.

Çok Yemekten Karın Ağrısı Tedavisi için Limon Suyu Kullanma

Çok yemekten karın ağrısı tedavisi için limon suyu sıkça kullanılmaktadır. Bu yöntem için kullanılan malzemeler hemen herkesin mutfağında vardır. Hazırlaması kolaydır ve etkilidir. Bu artıları nedeni ile insanlar karın ağrısı problemine karşı limon suyu içmeyi tercih etmektedirler. Sıcak su ve limon suyu hafif asidiktir. Sindirim sisteminin uyarılmasını sağlar ve bağırsak içeriğinin ilerlemesine yardımcı olur. Limon ayrıca toksinlerin yanı sıra kolon yüzeyine yapışmış ve sindirilmeden orada duran materyalin dışarı atılmasını sağlar. Kişiler limonun bu özellikleri sayesinde karın ağrısı şikayetinden kurtulabilirler.

Taze limondan elde edilmiş limon suyu ile bir bardak sıcak su kullanarak bu karışımı hazırlayarak karın ağrısına veda edebilirsiniz. Bir limonun yarısını sıcak su içine sıkın. Her sabah uyandığınızda ve akşam yatağa gitmeden önce bu karışımı için. Günde 2 kere içilen limonlu sıcak su bağırsak hareketlerinizin çalışmasını sağlayacaktır. Bu durum karın ağrısı problemine de iyi gelir.

Ayrıca cinsel ilişki sonrası karın ağrısı nasıl geçer? Bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Çok Yemekten Karın Ağrısı Tedavisi için Ballı Su Kullanma

Çok yemekten karın ağrısı tedavisi için ballı su kullanıldığında sindirim süreci hızlanacak kişi hazımlık, şişkinlik ve karın ağrısı gibi problemlerden kurtulacaktır. Bal güvenli bir müshil olarak bilinmektedir. Bu özelliği ile bal bağırsak hareketlerini hızlandırır. Sindirim problemi olan kişilerin özellikle sabah kahvaltılarda bal kullanması tavsiye edilir. Bu sayede gün içinde yaşadığınız karın ağrısı problemine son verebilirsiniz. Balın diğer bir özelliği içinde pek çok besin maddesi bulunması ve bu besin maddeleri ile sindirim sistemi sağlığını koruyup güçlendirmesi gelmektedir. Bal ile birlikte sıcak suyun karıştırılarak içikmesi kabızlık problemine karşı da etkilidir.

Bu karışım için yalnızca 1 çorba kaşığı bal kullanmak yeterli olur. 1 bardak sıcak su içine balı ekleyin. Karışımı iyice karıştırdıktan sonra için. Karışım içine kullandığınız balın ham ve organik olmasına dikkat edin. Ancak bu sayede bu karışımdan istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Karışımı her gün günde 2 kere içmeniz gerekir. Günde 2 kere içilen ballı sıcak su karın ağrınızın geçmesini sağlayacaktır.

Çok Yemekten Karın Ağrısı Tedavisi için Keten Tohumu Kullanma

Çok yemekten karın ağrısı tedavisi için keten tohumu kullanılabilir. Keten tohumu içinde kalsiyum, demir, magnezyum, omega 3 yağ asidi, vitaminler bulunur. Keten tohumu ayrıca çok fazla lif içerir. Bu sayede kabızlık probleminin ortadan kalkmasını sağlayarak karın ağrısı şikayetini de giderir. Keten tohumu içinde sağlıklı yağlar bulunur. Keten tohumu öğütülerek ya da ezilerek tüketilebilir. Keten tohumunun organik olması bu yöntemin daha etkili olmasını sağlayacaktır. Bu yöntemin uygulanması için 1 yemek kaşığı keten tohumu ile 1 bardak su gereklidir. 1 yemek kaşığı toprak keten tohumu 1 bardak su içine ekleyin. Karışımı içmeden önce 2 3 saat boyunca bekleyin. Bu karışımı yatmadan hemen önce içebilirsiniz. Keten tohumunun faydalarından yararlanmak için yemeklerinizin içine de keten tohumu ekleyebilirsiniz. Salatalara, çorbalara ve yemeklere keten tohumu çok yakışır.

Keten tohumu karışımlarından bir diğeri, suyun içine keten tohumu ile birlikte bal ve pekmez ekleyin. Su sıcak olmalıdır. Eklediğiniz bütün malzemeleri suyun içinde iyice karıştırın. Suyun soğumasını bekleyerek sabah uyanır uyanmaz ve akşam yatmadan önce bu karışımı için. Karışımın etkili olabilmesi için midenizin en az yarısının boş olması gerekmektedir. Aksi halde bu yöntemden etki elde edemezsiniz.

Çok Yemekten Karın Ağrısı Tedavisi için Pekmez Kullanma

Çok yemekten karın ağrısı tedavisi için pekmez daha çok eskilerin kullandığı bir yiyecektir. Pekmez karın ağrısı ile beraber kabızlık probleminin de ortadan kalmasını sağlar. Pekmezin içinde magnezyum ve diğer mineraller, vitaminler bulunmaktadır. Pekmezin zengin içeriği kan problemi olan kişiler için de son derece faydalıdır. Bu yöntem için pekmez ile birlikte papatya da gerekecek. Organik papatya yaprakları ile birlikte pekmezi sıcak suyun içine konulur. Daha sonra su güzelce karıştırılır ve soğuması için beklenir. Suyun soğuması sırasında papatya demlenmiş olur. Bu karışımın günde 3 defa içilmesi gerekir. Tercihen günün her gün aynı saatlerinde bu karışımı için. Pekmezin faydalarından yararlanmak için pekmezi diyetinizdeki diğer yiyeceklerinizin içine ekleyebilirsiniz. Fırınlanmış ürünlere, tatlı yiyeceklere, tahıl gevreğine, yeşil çayın içine pekmez ekleyebilirsiniz.

Çok Yemekten Karın Ağrısı Tedavisi için Hint Yağı Kullanma

Çok yemekten karın ağrısı tedavisi için hint yağı kullanma bağırsak hareketlerini hızlandırır ve karın ağrısı problemini ortadan kaldırır. Eğer karın ağrısı şikayetiniz varsa günde bir iki çay kaşığı hint yağı kullanmanız faydalı olacaktır. Ağızdan alabileceğiniz gibi karın bölgesine bu yağ ile masaj da yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı