Çocukla Beraber Kamp Yapmak Neden Önemlidir

Çocukla Beraber Kamp Yapmak Neden Önemlidir
15.08.2019
45
A+
A-

Sadece kamp yapmak çocuklarınıza temiz ve taze havanın tadını çıkarma şansı vermekle kalmaz, aynı zamanda onlara yeni şeyler öğretebilir ve yaşamlarını sürdürmek için değerli beceriler kazandırabilirsiniz.

Kamp yapmanın çocuklara faydaları

Kamp yapmak, kişinin kendini keşfetmesine, öğrenmesini ve yeni fiziksel eylemleri denemesine yardımcı olan her türlü tecrübe ve fırsatı sunar. Yağmurda ateş yakmak mümkün mü? Bunu yapmak zorunda kalana kadar asla bilemezsin!

Çocukların daha aktif olmalarına yardımcı olur. Yüzme, yürüyüş, keşif ve kano, kamp yaparken denenebilecek aktivitelerden sadece birkaçıdır. Yakacak odun toplamak, yiyecek hazırlamak ve kamp yeri kurmak çocuklar için daha heyecan verici ve çekici olacak.

Kamp yaparken de takım çalışmasıyla ilgili çok şey var, bu sadece bir fayda olarak geliyor. Çocuklarınızla kamp yaparken çok bağ kuracaksınız ve küçük çocuklar size yardımcı oldukları için çok mutlu olacaklar!

Çocukların belirli bir zamanda herhangi bir yerde olması gerekmediği için sabahın erken saatlerinde uyanması farketmez.

Belirli bir programa sahip olmama özgürlüğüne sahip olmak, kampçılık ve çocuklarla ilgili en iyi şeylerden biridir. Kamp yaparken çocuğunuz kurallara karar verir, yeni şeyler dener ve yeni alanlar keşfeder. Bazen çocuğunuz rahatlamanın ve biraz zaman geçirmenin kolay olduğunu unutur. Günümüzde, çocukların her zaman yapacak bir şeyleri vardır; Artık nasıl sıkılacağını bilmiyorlar.

Kamp, onlara, hayatın dakikalarca planlanmaması gerektiğini bulma şansı veriyor.

 


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.