Anne & Bebek

Çocukla Beraber Kamp Yapmak Neden Önemlidir

Sadece kamp yapmak çocuklarınıza temiz ve taze havanın tadını çıkarma şansı vermekle kalmaz, aynı zamanda onlara yeni şeyler öğretebilir ve yaşamlarını sürdürmek için değerli beceriler kazandırabilirsiniz.

Kamp yapmanın çocuklara faydaları

Kamp yapmak, kişinin kendini keşfetmesine, öğrenmesini ve yeni fiziksel eylemleri denemesine yardımcı olan her türlü tecrübe ve fırsatı sunar. Yağmurda ateş yakmak mümkün mü? Bunu yapmak zorunda kalana kadar asla bilemezsin!

Çocukların daha aktif olmalarına yardımcı olur. Yüzme, yürüyüş, keşif ve kano, kamp yaparken denenebilecek aktivitelerden sadece birkaçıdır. Yakacak odun toplamak, yiyecek hazırlamak ve kamp yeri kurmak çocuklar için daha heyecan verici ve çekici olacak.

Kamp yaparken de takım çalışmasıyla ilgili çok şey var, bu sadece bir fayda olarak geliyor. Çocuklarınızla kamp yaparken çok bağ kuracaksınız ve küçük çocuklar size yardımcı oldukları için çok mutlu olacaklar!

Çocukların belirli bir zamanda herhangi bir yerde olması gerekmediği için sabahın erken saatlerinde uyanması farketmez.

Belirli bir programa sahip olmama özgürlüğüne sahip olmak, kampçılık ve çocuklarla ilgili en iyi şeylerden biridir. Kamp yaparken çocuğunuz kurallara karar verir, yeni şeyler dener ve yeni alanlar keşfeder. Bazen çocuğunuz rahatlamanın ve biraz zaman geçirmenin kolay olduğunu unutur. Günümüzde, çocukların her zaman yapacak bir şeyleri vardır; Artık nasıl sıkılacağını bilmiyorlar.

Kamp, onlara, hayatın dakikalarca planlanmaması gerektiğini bulma şansı veriyor.

 

İlginizi Çekebilir:  Bebeklerde İshali Kesen Şeyler - Yiyecek ve İçecek

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı