Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cildimiz, havayla temas eden ve görünüşümüzün kusursuzluğunu herkese sunmamızın en önemli aracı olan uzvumuzdur.

Cilt bakımı deyince pek çoğumuzun aklına, pahalı makyaj malzemeleri, pahalı kremler ve güzellik merkezlerinin o cep yakan uygulamaları geliyor olmalı. Bu uygulama ya da kremler, elbette cildimiz için gerekli. Ama tümüyle olmazsa olmaz değiller. Tıp teknolojisi, ilaç sanayi gelişmeden önceki dönemlerde yaşayan kadınlar neler yapıyorlardı? Onların da güzelliklerine önem vermeleri bir gerçeklik değil mi?

Antik çağlardan beri kadınlar, güzellikleri konusunda hassastırlar. O dönemlerde ilaç ya da cihazlarla değil, ciltlerine bitki özleriyle, yağlarla masajlar yaparlar, suyun berraklığından faydalanırlardı. Doğanın mucizesi olarak, her besin içeriğinde vücudumuzun ihtiyacı olan mineralleri barındırır. Cildimizin doğal ve ışıltılı gözükmesi için, bu besinleri gerektiği kadar, gerektiği şekilde kullanmalıyız. Sağlıklı beslenen ve bakımına önem veren kadınların, normalden çok daha uzun yaşadığını ve olması gerekenden çok daha uzun zaman geçtikten sonra kırışıklık sorunuyla boğuştuğunu biliyor muydunuz?

Sitemizde, pahalı krem ya da güzellik markalarına övgüler yerine, işte bu eski zamanlardan gelen güzellik sırlarını, deneyen kadınların tavsiyelerini derlenmiş bir şekilde bulacaksınız. Doktorlar ve güzellik uzmanlarının tavsiyelerini okuyacak, sokaklara tonla para dökmeden, daha ekonomik güzelleşmenin tadını çıkaracaksınız.

Partilerin en doğal görünen ve en göz alıcı kızı olmayı kim istemez? Yaşından çok daha genç gösterdiğine dair iltifatları almayı hangi kadın reddeder?

Evde cilt bakımı tekniklerini incelemek, size sadece para yönünden destek sağlamayacak elbette; birçok besinin birbirinden farklı kullanım alanının olduğunu göreceksiniz. Hepsinden daha önemlisi, içinde kimyasal bulunmayan karışımlar, maskeler hazırlayacaksınız ve bu sayede cildinizin doğal dengesini de korumuş olacaksınız. Unutmayın, cildimiz en hassas yerimizdir. Kesinlikle olabildiğince az kimyasal içeren bakım ürünü kullanmak, yaşlanmayla açtığımız bu savaşta bize kesinlikle artı puan kazandıracaktır.


Başa dön tuşu
Kapalı