Genel Sağlık

Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılabilir mi?

Eski dönemde kişiler burun estetiği olabilmek için mutlaka bıçak altına yatmak zorunda kalıyordu. Tıbbın sunduğu imkanlar sayesinde artık bıçak altına yatmadan burun estetiği olma imkanınız var. Kişinin çok ciddi bir problemi olmaması durumunda artık 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde burnundaki sorunlardan kurtulması mümkün. Bunun için geliştirilen birkaç yöntem var. Burun dolgusu, burun ucu botoksu ve aynı zamanda iple burun ucu kaldırma unlar arasında yer alıyor. Bu işlemlerde cerrahi bir müdahale söz konusu olmuyor ve aynı zamanda kalıcı bir işlem de değil. Burun estetiği cerrahi işlemler ile yapılması halinde geri dönüşü olmayan bir sistem olduğu için alternatif yöntemler büyük bir kolaylık sağlıyor demek mümkün. O halde ameliyatsız burun estetiği yapılabilir mi sorusunun detaylı yanıtlarını yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Burun Estetiği Nasıl Yapılır? – Avantajları Nelerdir?

Burun Dolgusu

Burun dolgusu; ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinmektedir. Bu işlem sırasında kişilere herhangi bir cerrahi müdahale yapılması söz konusu değildir. Kişinin burnuna herhangi bir müdahalede bulunmadan yeni bir şekil bu işlem sırasında verilir. Bu işlem sırasında cilde uygulanabilen dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Kullanılan dolgu ürününün içerisinde; hyalüronik asit vardır. Bu sayede kişinin burnunun hacim kazanması ve farklı alanların değişimi sağlanır. Bu dolgu malzemeleri sadece burun üzerinde değil aynı zamanda; dudak, burun ve yanak bölgelerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Son dönemlerde tıp dünyasında yaşanan gelişmeler; estetik bölümünde de kendini net bir şekilde hissettiriyor. Rinoplasti işlemi de gelişen işlemler arasında yer alıyor. Artık kişiler burunlarını cerrahi işlem ile değil de bu tarz bir enjeksiyon yöntemi ile doldurmayı tercih ediyor. Sonuç olarak ameliyatsız burun estetiği yapılabilir mi sorusunun yanıtı, evet olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Şiddetli Baş Ağrısı Zonklama Nasıl Geçer?

Burun Ucu Botoksu

Burun ucu botoksu; kişilerin burun deliklerinden rahatsız olması sonucunda uygulanan bir işlemdir. Bu işlem sayesinde kişiler açık burun deliklerinden kurtulurlar. Bilindiği üzere botoks işlemi; uygulanan bölgedeki kasların belirli bir süre hareketsiz kalmasına yardımcı oluyor. Etki zaman içinde geçiyor ve bu sayede kişiler istemeleri halinde işlemi yeniliyor ya da kalıcı işlemlere yöneliyor. Burun ucu botoksu için de hasta incelendikten sonra burun deliklerinin fazla açılmaması adına; botoks işlemi yapılıyor. Botoks işlemi bitince kişinin burun delikleri eskisi kadar açılmıyor ve rahatsız eden görüntü ortadan kalkıyor. Bu işlem sadece 5 dakika gibi kısa bir süre içinde gerçekleşebiliyor.

İple Burun Ucu Kaldırma

İple burun ucu kaldırma; kişilerin lokal anestezi altında yapabildiği bir işlemdir. 15 ile 20 dakika arasında sürer ve amacı kişinin burnunu kaldırmaktır. Kişilerin bu işlemden sonra rahat bir şekilde aynı gün hayatına dönmesi mümkündür. İz ya da morarma gibi bir sorun oluşmaz. Burnun içine küçük bir kesi açılır ve ardından burnun ucunda bulunan septum bölgesinde bir destek oluşturulur. Bunun için özel bir ip kullanılır. Oldukça ağrısız bir işlemdir. Burun ucunda ciddi değişikliklerin gözlemlenmesi bu işlem sonrasında mümkündür. Sonuç olarak ameliyatsız burun estetiği yapılabilir mi sorusunun yanıtı olumlu olmakla beraber bu tür uygulamalara sıkça başvurulmadığı unutulmamalıdır.

Göz atabilirsiniz: Burun Estetiği Olanların Yorumları


Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı