Genel Sağlık

Şifa Bulacağınız En Özel Konaklama Seçeneklerinden Afyon Termal Oteller

Sağlık amaçlı konaklamalar kadar, tatilini ruhen ve bedenen keyifli bir yenilenme deneyimine ayırmak isteyenlerin tercihi olan termal oteller denince akla kuşkusuz ilk gelen lokasyonların başında Afyon yer almaktadır. Afyon, gerek jeotermal kaynaklar, gerek konaklama tesislerigerekse ulaşım olanakları bakımından son derece elverişlidir.

Şehrin termal turizmde önde gelen ilçeleri arasında Gazlıgöl, Sandıklı ve İhsaniye yer almaktadır. Son 20 yıl içerisinde yapılan büyük yatırımlar sonucunda, şehrin dört bir yanına birbirinden konforlu ve lüks tesisler inşa edilmiş olup, hem yerli hem de yabancı turist bu otellerde sağlık bulmaktadır. Siz de tatilinizde şifalı kaynakların sihirli dokunuşundan yararlanmak isterseniz afyon termal oteller arasından seçiminizi yapmanız önerilmektedir.

Lüks Bir Sağlık Deneyimi NG Afyon Wellness&Convention

Afyon’un şifalı kaynaklarını, en lüks hizmet seçenekleri ile konuklarına sunan NG Afyon Wellness&Convention, sadece bir termal oteli değil, aynı zamanda bir sağlıklı yaşam tesisidir. Farklı büyüklüklerde toplam 428 odası bulunan tesis konuklarına yarım pansiyon konseptinde hizmet vermektedir. NG Afyon Wellness&Convention’da bay, bayan ve karma olmak üzere 3 ayrı SPA bölümü bulunmaktadır. Bu alanların içerisinde özel terapiler uygulanmakla birlikte, termal havuzlar, hamam, sauna gibi seçenekler yer almaktadır. Tesisi, rakiplerinden ayıran gözde özelliklerden biri kapalı havuzda yer alan aquapark olup, açık yüzme havuzu ise en eğlenceli serinleme olanaklarını misafirlerine sunmaktadır.

Şehir Merkezinde En Konforlu Termal Tatiller İçin: Afyon Oruçoğlu ThermalResort

Afyon’un en köklü ve popüler otellerinden Oruçoğlu ThermalResort, yüksek standartları deneyimlemek isteyen konukların tercihidir. Yarım pansiyon konseptinde hizmet veren tesisin, 306 odası bulunmakta olup, odalarda termal sudan yararlanma olanağı sunulmaktadır. Termal havuzlarında bay – bayan ayrı hizmet veren otelde, eğlence dolu bir serinleme deneyimi içinse aquaparklı açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Tesisin geniş SPA alanı, standart terapi seçeneklerinin yanı sıra kemik mineral ölçümü, zayıflama pressoterapi, manuel lenf drenajı gibi özel hizmetleri ile dikkat çekmektedir. Ruhunuza ve bedeninize yenilik getirecek en özel hizmet seçenekleri için tercihinizi Afyon Oruçoğlu ThermalResort’tan yana yapabilirsiniz.

Özel Havuzlu Villalarda Şifa Bulacağınız Anlar Sunan: Dündar Termal Villa Otel

Konuklarına özel alanları ile konforlu bir tatil ve sağlık deneyimi sunan Dündar Termal Villa Otel, ev ortamının rahatlığında tatiller için tercih edilmektedir. Sadece oda konseptinde hizmet veren tesis, 25 villa ve apart dairesi ile konuklarını ağırlamaktadır. Her bir villanın termal havuzu bulunurken, bazı villalarda bu hizmete ek olarak jakuzi ve hamam seçenekleri yer almaktadır. Tesisin termal su sıcaklığı 95 dereceye kadar çıkmakta olup, başta kemik, doku, kas, romatizma sorunları olmak üzere, pek çok rahatsızlığın tedavisinde etkisi kanıtlanmıştır. Sağlık hizmetlerinin yanı sıra, konaklama birimlerinde mutfak bulunuyor olması, konuklara diledikleri yemeği pişirebilme olanağı sunarak yüksek konfor sağlamaktadır. Şifa bulacağınız en özel anların yanı sıra tesis içerisinde sunulan en dikkat çekici aktivite seçeneklerinden biri biniciliktir.

Hem Eğlenip Hem de Sağlık Bulmak İsteyenlere: Safran Termal Resort

Şehrin en modern ve konforlu otelleri arasında yer alan Safran Termal Resort; farklı beklentilere sahip konukların tamamını memnun edecek hizmet seçenekleri ile öne çıkmaktadır. Termal otellerin genelinde sunulan yarım pansiyon seçeneğinin yanı sıra tesisin tam pansiyon alternatifi sunuyor olması beğeni kazanmaktadır. Tesisin 1 adet açık, 2 adet kapalı, 1 adet şok, 1 adet açık termal, 1 adet kapalı termal ve 2 adet çocuk havuzu bulunmaktadır. Termal hizmetler ve eğlence dolu aktivite seçeneklerinin yanı sıra; tesisin SPA alanında sunulan çamur banyosu ve tuz odası gibi özel seçenekler, ruhunuzu ve bedeninizi şımartacağınız en özel anlar için sizleri beklemektedir. Safran Termal Resort her dileyenin bu özel hizmet seçeneklerinden yararlanabilmesi için kampanyalı termal oteller arasında yer almakta olup, yılın dört mevsimi misafirlerini ağırlamaya devam etmektedir.


Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın


Başa dön tuşu
Kapalı