Adet Dönemi

Adet Dönemi

Kadın olmanın en zor ama en anlamlı zamanıdır aslında adet dönemi. Adet gören kadın, anne olma ihtimali hala var olan kadın demektir sonuçta. Peki ya adet ağrıları? Ya da adet döneminin sağlıklı geçmesindeki kadınların bilinçsizlikleri?

Sitemizde yanlış adet dönemi bilinenleriyle doğrularının karşılaştırılmalarını bulacaksınız. Ağrı kesici kullanmadan ağrılarınızı azaltmanın değişik yöntemlerinin var olduğunu biliyor muydunuz? Bu yöntemler bazen ananelerimiz sayesinde bize gelirken, dayanılmaz ağrılarımız sonucu bazılarını da kendimiz bulup çıkarırız. Adet dönemi hesaplama takvimleri oluşturur, gelen kanın rengine göre bir olumsuzluk olup olmadığını tahmin etmeye çalışırız.

Adet Dönemini Nasıl Atlatabilirsiniz?

Sancısı, ruh hali değişiklikleri, karındaki şişlik ya da çok daha fazlası… Bu dönemi en kolay yoldan nasıl geçirebileceğinize dair ipuçlarına elbette ihtiyacınız olacak. İşte tam da bu konuda, sizinleyiz.

Adet ağrılarını azaltmaktan tutun da düzensiz adet döngüsü durumlarında neler yapmalısınız, gebelik oluşumunu nasıl anlarsınız? Adet takvimini nasıl kullanırsınız gibi pek çok soruya, uzman görüşleri eşliğinde yanıtlar vereceğiz. Bazı alternatif yöntemleri sizlere sunacağız, bu tür şikâyeti olan kadınlarla, bu dönemi sorunsuz bir şekilde atlatmaya devam edenlerin görüşlerini paylaşacağız.

Adet dönemi sırasında ne tür gıdalar tüketmeniz gerektiğinden tutun da öncesinde ve sonrasında neler yapıp yapmamanız gerektiğine kadar, çok sayıda bilgi edineceksiniz.

Sitemizde, erken adet başlangıcı, adet kanında renk değişimi gibi pek çok sorunuza yanıt bulurken yine de aklınıza takılan her durumda doktorunuza danışmanız gerektiğini sakın unutmayın. Bazı durumlar bazı kişilerde sadece stresten ya da alternatif şekilde giderilmesi mümkün bir şekilde tezahür ederken, bazı kimseler için ciddi bir hastalığın başlangıcı olabilir. Bilgileri okuduktan sonra aklınızda kalan en ufak bir detayda, kesinlikle doktor desteği alınız.


Başa dön tuşu
Kapalı