Saç Bakımı

Acı Yok Ameliyat Yok – Protez Saç Uygulaması Hızlı ve Kalıcı Çözüm

Saç protez merkezlerine başvuruda bulunmanız halinde; merkez ilk olarak saçınız ve ardından saç kaybı neden yaşadığınız incelenir. Saçınız ile ilgili nerelerde sorun var ve hangi bölgelerde bu sorun yaşanıyor belirlendikten sonra saç yapısı ile ilgili detaylı bir analiz yapılır. Analizler bittikten sonra kişiye uygulanacak olan saç protezi ile ilgili yöntemi belirlemek adına kişinin saç teli incelenir. Saç telleriniz incelenirken; yüz hatlarınız, kafa yapınız ve aynı zamanda alın bölgeniz göz önünde bulundurulur. Aslında protez saç uygulaması ile ilgili ilk adım olan bu aşamaya ölçümlendirme evresi adı verilir. Bu aşama içerisinde saçın ne denli yoğun olduğu ve aynı zamanda yüz hatlarınız ile uyum sağlaması için hangi ayrıntılara dikkat edilmesi gerektiğine bakılır. Protez saç hazırlanırken; kişinin saç telinin nasıl bir yapıda olduğu, kalınlığı, saç telinin boyutu ve saçın sıklığı göz önüne alınır. Bu inceleme sayesinde; kişinin yüz yapısına ve kafa yapısına uygun bir protez yapılır.

Göz atabilirsiniz: Protez Saç Yaptırmak Ne Kadar Sürer?

Protez Saç Uygulaması

Protez saç uygulaması için birden fazla yöntem vardır.

  • Yapıştırma sistemi adı verilen sistem; en fazla uygulanan yöntemlerden birisidir. Bu yöntemde; protez saç, sorunlu olan bölgeye yapıştırıcı yardımı ile oturtulur. Kişilere uygulanan bu yapıştırıcıların tıbbi yapıştırıcılar olduğunu da unutmamak gereklidir. Su ve aynı zamanda hava geçiren bir yapıya sahiptirler. Kafa derisine zararı yoktur.
  • Boncuklu sistem ise saçların kişinin kendi saçlarına tutturulması yöntemidir. Pratik bir yöntemdir. Kişiler bu sayede rahat bir şekilde kendi saçlarını takabilir ve aynı zamanda çıkarabilirler.
  • Klipsli sistem; saçların yanlarında görülen açılmalar için uygulanan bir yöntemdir. Proteze klipsler yerleştirilir ve klipsler sayesinde protez kişinin kendi saçlarına tutturulur.

En fazla profesyonellik isteyen ve en sık uygulanan yöntem yapıştırma sistemidir. Çalışan ekibin profesyonel olması yapıştırma yöntemi kullanmak isteyen müşteriler için son derece önemlidir. Aksi takdirde kişinin oldukça yapay bir görüntüye sahip olması mümkündür. Kişinin yüzünün doğru bir şekilde analiz edilmesi ve aynı zamanda saç şeklinin doğru bir şekilde tahlil edilmesi uygulamanın başarı oranı üzerinde oldukça etkili sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir: Protez Saç Zararları Nelerdir? Protez Saç Seçimi

Daha Fazla Göster

DR. ONUR

1995 Adana doğumlu olan Onur Kalsin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak araştırma yapmayı ve içerik üretmeyi seven biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı